Materiał Partnera

Pomoc radców prawnych w sprawach rozwodowych

Pomoc radców prawnych w sprawach rozwodowych

Sprawy rozwodowe, choć są bardzo popularne w polskim sądownictwie i wydają się mało skomplikowane, niekiedy przysparzają zaangażowanym stronom wiele problemów. Wielokrotnie nie dotyczą one bowiem samego ustania pożycia małżeńskiego, ale także spraw majątkowych, rodzinnych, czy nawet karnych. Coraz częściej można się bowiem spotkać ze sporami rozwodowymi z orzeczeniem o winie, które rozszerzane są o sądowe procesy podziału majątku, przyznanie opieki nad dziećmi oraz sprawy dotyczące przemocy cielesnej oraz psychicznej.

Szeroko wyspecjalizowani radcy prawni

Dzisiaj przeprowadzenie sprawy rozwodowej nie powinno odbywać się bez uczestnictwa radców prawnych, jako reprezentantów stron. Jest to szczególnie ważne przy procesach z orzeczeniem o wyłącznej winie któregoś z małżonków, oraz w przypadku załączenia dodatkowych wniosków np. o podział majątku, przyznanie alimentów, zasądzenie kosztów procesów na rzecz powoda, czy też o przyznanie wyłącznej opieki nad małoletnim potomstwem. W takich przypadkach istotne jest to, aby korzystać z pomocy prawnej szeroko wyspecjalizowanych radców prawnych, którzy posiadają kompetencje z gałęzi prawa rodzinnego i opiekuńczego, cywilnego, karnego, czy nawet gospodarczego. Ostania z nich jest ważna między innymi przy podziale majątku, na który składają się także różnego rodzaju akcje, obligacje, zobowiązania finansowe, czy tytuły własnościowe przedsiębiorstw. We wszystkich tego typu sprawach bardzo kompleksową pomoc udzielają między innymi radcy prawni Janusz Popławski i Maciej Ziętek, którzy działają na terenie Inowrocławia oraz okolic.

Od pozwu rozwodowego po monitoring spłaty majątku

Złożoność spraw rozwodowych wynika z tego, iż wielokrotnie dotyczą one nie tylko jednej gałęzi prawa, ale kilku z nich. To wymaga posiadania bardzo rozległej wiedzy prawniczej, która klientowi zapewni ostateczny sukces. Składa się na niego nie tylko rozwiązanie małżeństwa, czy uzyskanie odpowiedniej części majątku wspólnego, ale także błyskawiczność całego procesu rozwodowego. Jest to ważne z punktu widzenia psychologicznego. Warto widzieć, że psychologia ważna jest na wielu etapach działań radców prawnych podczas rozwodów. Już przy konstruowaniu pozwu istotne jest to, aby klient potrafił wyzbyć się uprzedzeń do strony przeciwnej i potrafił wskazać własne cele. To pozwala na przyjęcie odpowiednich scenariuszy działania oraz rozbudowanych strategii, które pozwolą przejść nie tylko przez proces rozwodowy, czy podział majątku, ale w przypadku np. fizycznego i psychicznego znęcania się współmałżonka, również przez postępowanie karne. Istotne jest zatem zauważenie tego, jak zawiłe mogą być sprawy rozwodowe, bo to pozwoli podejmować współpracę z doświadczonymi oraz szeroko wyspecjalizowanymi kancelariami radców prawnych. Warto przy tym wiedzieć również, że współpraca z prawnikami, rozpoczyna się od skonstruowania pozwu rozwodowego, a coraz częściej kończy się dopiero po uzyskaniu orzeczeń alimentacyjnych, czy też monitoringiem spłaty majątku wspólnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz