Artykuł sponsorowany

Pomoc prawna w sprawach spadkowych z Kancelarią Adwokacką Adwokat Lilianna Felczyńska-Fiks

Pomoc prawna w sprawach spadkowych z Kancelarią Adwokacką Adwokat Lilianna Felczyńska-Fiks

Sprawy spadkowe dotyczą wielu kwestii, w poczet których zaliczamy między innymi kwestie dotyczące działu spadku, stwierdzenia nabycia spadku, a także zapisu, zachowku, odpowiedzialności za długi spadkowe czy wydziedziczenia. Sytuacje te wymagają pomocy prawnej, którą znajdą Państwo między innymi w ofercie Kancelarii Adwokackiej Adwokat Lilianna Felczyńska-Fiks. Więcej o tym piszemy w artykule.

Czym jest stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku?

Tak jak wspomnieliśmy o tym wcześniej, jedną z istotnych kwestii, z jakimi może przyjść nam się zmierzyć w kontekście spraw spadkowych jest stwierdzenie nabycia spadku. Wniosek do Sądu w tej sprawie może wnieść osoba mająca w tym interes prawny, czyli zapisobierca, spadkobierca, wierzyciel spadkowy lub wierzyciel spadkobiercy. Ponadto, owo stwierdzenie może nastąpić również w trybie postępowania sądowego lub postępowania przed notariuszem. Kolejna ważna kwestia, z jaką możemy zwrócić się do Kancelarii Adwokackiej Adwokat Lilianna Felczyńska-Fiks, dotyczy działu spadku.

Proces ten polega na rozdysponowaniu rzeczy oraz praw wchodzących w zakres spadku tak, by w określony sposób trafiły one do majątku poszczególnych spadkobierców. Podczas działu spadku dochodzi również do zmian w zakresie odpowiedzialności w kontekście długów spadkowych. W ofercie Kancelarii Adwokat Lilianny Felczyńskiej-Fiks znajdą Państwo nie tylko porady prawne w zakresie prawa spadkowego, ale także kompleksową pomoc prawną wraz z możliwością reprezentowania Klientów przed Sądem.

Jak wygląda kwestia zachowku?

Zachowek stanowi uprawnienie chroniące najbliższych krewnych spadkodawcy przed ich pominięciem w testamencie. Mowa więc tutaj o możliwości ubiegania się o równowartość połowy majątku, który dana osoba odziedziczyłaby ustawowo, gdyby nie została pominięta w testamencie. Uwzględnia się tutaj jednak także takie czynniki jak trwała niezdolność do pracy czy małoletność, dzięki którym można uzyskać nawet ⅔ równowartości majątku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz