Materiał Partnera

Pomiary termowizyjne w instalatorstwie elektrycznym

Pomiary termowizyjne w instalatorstwie elektrycznym

Firmy z branży instalatorstwa elektrycznego, zajmują się bardzo szerokim zakresem prac. Najlepsze z nich tworzą domowe, czy też biurowe instalacje wewnętrzne, coraz częściej bezpuszkowe i z osprzętem kondensującym moc bierną. Oprócz tego często zajmują się także sieciami zewnętrznymi, rozdzielnicami, montażem oświetlenia, domofonów, czy też systemów alarmowych. Ponadto szeroko wyspecjalizowane podmioty są gotowe wdrażać odpowiednie moduły kontroli dostępu, instalacje odgromowe, wizyjne, teleinformatyczne, czy też automatykę i aparaturę kontrolno-pomiarową. Szereg prac wdrożeniowych, montażowych, a także konserwacyjnych, to jednak nie wszystko. Ważne są również okresowe pomiary, które dzisiaj wykonywane są między innymi w technologii termowizyjnej.

Na czym polegają pomiary termowizyjne?

Pomiary termowizyjne to badania opierające się na wykonanych zdjęciach w podczerwieni, co jest możliwe przy użyciu nowoczesnych kamer termowizyjnych. To właśnie w ten sposób, można uzyskać fotografię z dokładnie odwzorowanymi temperaturami danych konstrukcji. Obserwacja rozkładu ciepła m.in. w ścianach, a także tworzenie szerokich analiz, pozwala w porę wyeliminować zagrożenie przepięciowe, czy też nawet pożarowe! Pomiary termowizyjne umożliwiają określenie, czy ściany są prawidłowo izolowane, kable odpowiednio rozprowadzone, a stolarka w domu, czy biurze odpowiednio szczelna.

Warto wiedzieć, że dzisiaj pomiary termowizyjnewykorzystywane zatem zarówno przy wykonywaniu bilansów energetycznych budynków, jak i też przy określaniu stanu technicznego zabudowanych, wewnętrznych instalacji elektrycznych.

Badanie instalacji elektrycznych

Jeśli chodzi o instalacje elektryczne, badania termowizyjne, pozwalają określić stan urządzeń elektrycznych, rozdzielnic, bezpieczników, przewodów, silników elektrycznych, łożysk, gniazd siłowych, czy miejsc szczególnego nagrzewania się styków różnego rodzaju łączników. Oprócz tego pomiary te pozwalają na sprawdzenie silników wentylatorowych (wentylacji mechanicznej z rekuperatorami odzysku ciepła), sieci grzewczej zasilanej na prąd, czy też określenia występowania zjawiska przemarzania izolacji instalacji. Tego typu badania kontrolne powinny być zatem przeprowadzane przynajmniej raz w roku w domach jednorodzinnych, dwa razy w roku w domach wielorodzinnych, a kilka razy do roku w biurowcach, urzędach, a także w szczególności w ośrodkach przemysłowych – to tam poziom eksploatacji instalacji elektrycznej podłączonej do zautomatyzowanych systemów m.in. BMS, jest bardzo wysoki.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany pomiarami termowizyjnymi – nie tylko instalacji, ale także budynków – lub innymi usługami elektrycznymi, zgłoś się do renomowanej firmy ELEKTROMONTER s.c., która współpracuje m.in. stale z licznymi przedsiębiorstwami, wspólnotami mieszkaniowymi itd. Z pełną ofertą, opisem prowadzonych prac, a także z referencjami, zapoznasz się na stronie internetowej podmiotu!

Opracowanie:
Koszalin, Lubuszan 1
tel. 94 347 14 16
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz