Artykuł sponsorowany

Połączenie stali i drewna – modne rozwiązanie dla każdej przestrzeni biurowej

Połączenie stali i drewna – modne rozwiązanie dla każdej przestrzeni biurowej

Stal i drewno to kontrastowe połączenie, które znakomicie wpisuje się w charakter nowocześnie projektowanych przestrzeni biurowych. Meble produkowane przy użyciu obu materiałów doceniają nie tylko miłośnicy stylu industrialnego. Proste i minimalistyczne wnętrza urządzone przy użyciu mebli biurowych łączących w sobie stal oraz drewno to jeden z największych trendów architektonicznych ostatnich lat.

Stylowe połączenie tradycji z nowoczesnością

Połączenie tradycyjnych i uniwersalnych elementów drewnianych z nowoczesnymi elementami stalowymi dodaje przestrzeniom biurowym elegancji i stylu. W tym przypadku zdecydowanie mniej znaczy więcej. Minimalizm, prostota i niezwykła dbałość o każdy szczegół urządzanego wnętrza to aktualne trendy wykorzystywane przez współczesnych architektów. W tę ideę projektowania przestrzeni znakomicie wpisują się meble produkowane ze stali i drewna.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Miladesign, zajmującej się produkcją nowoczesnych mebli biurowych

To stylowe połączenie tradycji z nowoczesnością, które sprawdza się w każdym biurze. Pomieszczenie zyskuje dzięki temu indywidualny charakter i zachwyca wyjątkową estetyką. Wystarczy kilka takich elementów, aby przestrzeń biurowa stała się modnym miejscem, którego wygląd zachęca do wzmożonej pracy.

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzi się to połączenie?

Połączenie stali i drewna jest na tyle uniwersalne, że znakomicie sprawdzi się w niemal każdej przestrzeni biurowej. Najlepiej jednak pasuje do wnętrz nowoczesnych, projektowanych w oparciu o najnowsze trendy architektoniczne. Wśród stylów dominujących w pomysłowo urządzonych pomieszczeniach biurowych warto wymienić styl industrialny, który obecnie jest bardzo popularny. Wzorujący się na tradycyjnych budynkach przemysłowych (hale, fabryki, magazyny) styl wyróżnia się surowymi wnętrzami z wielkogabarytowymi przeszkleniami i niewielką ilością dodatków. To oryginalne połączenie klasycznego budownictwa z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Stalowe meble z drewnianymi elementami stanowią idealne wykończenie przestrzeni projektowanych zgodnie z zasadami stylu industrialnego.

Jakie meble umożliwiają efektowne łączenie stali i drewna?

Właściciele przestrzeni biurowych urządzający pomieszczenia przy użyciu mebli produkowanych z połączenia stali i drewna mają naprawdę bardzo duży wybór stylowych produktów. Stoły, biurka, stoliki kawowe, ławy, krzesła czy lampy to tylko nieliczne z wielu elementów dostępnych u renomowanych producentów. Popularnymi meblami wybieranymi przez znaczną grupę inwestorów są drewniane blaty osadzane na metalowych stelażach do biurek i stołów. To nie tylko modne, ale i efektownie wyglądające rozwiązanie polecane wszystkim miłośnikom surowych wnętrz. Podstawy te umożliwiają ergonomiczne urządzenie biura z maksymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Prosta forma i minimalistyczny charakter stalowych stelaży pozwala na uzyskanie efektownego wizualnie połączenia z masywnym i solidnym drewnianym blatem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz