Materiał Partnera

Pokrycie z dachówek ceramicznych – jakie są jego najważniejsze zalety?

Pokrycie z dachówek ceramicznych – jakie są jego najważniejsze zalety?
Przygotowanie wytrzymałego i estetycznego jednocześnie dachu to zadanie niełatwe, wymagające zastosowania odpowiednich materiałów. Pokrycie z dachówek ceramicznych to obecnie jedno z popularniejszych rozwiązań, które gwarantuje wysoką jakość na długie lata. Należy jednak pamiętać, że w dużej mierze trwałość takiego dachu uzależniona jest od jego ułożenia, dlatego warto nawiązać współpracę z profesjonalną firmą dekarską.

Estetyczne pokrycie w wielu wariantach

Niewątpliwym atutem dachówki ceramicznej wykorzystywanej w charakterze pokrycia dachowego jest jej wyjątkowy, elegancki wygląd. Estetyczna powłoka wraz z upływem lat nie niszczeje. W przypadku innych typów pokryć dachowych często zauważa się natomiast charakterystyczne łuszczenie materiału. Problem ten praktycznie nie występuje w przypadku odpornych na czynniki zewnętrzne dachówek ceramicznych, które dzięki swojej wytrzymałości nie tracą również koloru. Zachowują przez wiele lat wysoką estetykę, nie blakną i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wygląd dachu ma duże znaczenie – np. w przypadku domów.

Dachówki ceramiczne oferowane są obecnie w wielu wariantach. To kolejny ich atut, który daje możliwość dokładnego dopasowania ich do oczekiwań inwestora. Po wyborze dachówki ceramicznej o pożądanym kolorze i kształcie, warto powierzyć ułożenie takiego pokrycia fachowcom. Zajmie się tym firma Dekarz Sp. z o.o., która łączy doświadczenie z wysokimi kwalifikacjami, tworząc tym samym estetyczne i wytrzymałe dachy z każdego materiału, w tym właśnie dachówki ceramicznej. Czym jeszcze wyróżnia się taki typ pokrycia i dlaczego jest dobrym rozwiązaniem do domów jedno- i wielorodzinnych?

Odpowiedni kąt nachylenia dachu

Przy wyborze materiału do pokrycia dachowego kluczowym kryterium jest kąt nachylenia dachu. Jeśli przekracza on 16 stopni, dobrym rozwiązaniem będą właśnie dachówki ceramiczne. W praktyce najlepiej sprawdzają się one przy większym kącie nachylenia – dzięki temu lepiej widać je z zewnątrz i stanowią one ważny element wpływający na estetykę całego budynku. Muszą być jednak odpowiednio ułożone, czym zajmie się profesjonalna firma dekarska. Warto zwrócić też uwagę na ekologię. Dachówki ceramiczne wykonane z  gliny są przyjazne dla środowiska, co także jest ważną ich zaletą.

Niezwykle istotne są jednak parametry techniczne takiego pokrycia. Gwarantuje ono bowiem mrozoodporność, wytrzymałość na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, trudne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. W praktyce przekłada się to na wydłużoną żywotność pokrycia dachowego, co z kolei pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy związanych np. z koniecznością wymiany zużytych materiałów czy ich problematycznymi naprawami. Dachówki ceramiczne mają zatem dużo zalet – są bardzo wytrzymałe i jednocześnie estetyczne, a możliwość wyboru pokrycia spośród wielu propozycji sprawia, że można materiał ten dopasować do elewacji i preferencji inwestora.

Opracowanie:
Somonino, Kasztelańska 21
tel. 605 555 418
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz