Materiał Partnera

Pokrycie dachowe z blachy – zalety blachodachówki

Pokrycie dachowe z blachy – zalety blachodachówki

Zmiana pokrycia dachowego to inwestycja na wiele lat. Za bardzo ekonomiczne rozwiązanie uważa się zakup blachodachówki. Jest to jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych, doceniane za wysoką wytrzymałość, piękny wygląd oraz stosunkowo niską cenę. Blachodachówka jest wykorzystywana do krycia domów, budynków gospodarczych, obiektów użytku publicznego oraz hal magazynowych czy przemysłowych.

Dach trwały i lekki

Jeżeli chodzi o walory estetyczne, blachodachówka w niczym nie ustępuje tradycyjnej blachówce ceramicznej. Blachodachówka powstaje z blachy stalowej. Po wykonaniu profilowania, stal ta jest obustronnie cynkowana, a następnie pokrywana kilkoma warstwami lakieru. Dzięki temu blachodachówka charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne oraz na korozję.

Bardzo dużą zaletą blachodachówki jest również jej lekkość. Dzięki temu bez obaw można ją kłaść na starych więźbach. Jeśli natomiast zdecydujemy się na pokrycie dachowe z blachodachówki w nowo wybudowanym domu, będziemy mogli wykonać tańszą więźbę, która nie będzie musiała mieć tak wysokiego udźwigu, jak w przypadku krycia dachu dachówką ceramiczną.

Niska cena to nie jedyna zaleta

Porównując ceny oraz właściwości tradycyjnej dachówki ceramicznej i blachodachówki, szybko dojdziemy do wniosku, że zakup blachodachówki jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Inwestycja może bowiem okazać się nawet kilkukrotnie tańsza.

Istotne jest również to, że blachodachówka występuje w dużych arkuszach, dzięki czemu jej położenie odbywa się bardzo sprawnie i w krótkim czasie.

Najlepsi producenci blachodachówek dają na swoje produkty wieloletnią gwarancję, dzięki czemu możemy być pewni wysokiej jakości zakupionego pokrycia dachowego.

Bardzo dobrej jakości pokrycia dachowe, takie jak blachodachówki, blachy trapezowe czy blachy płaskie od takich producentów jak BUDMAT czy PLACHPROFIL, oferuje firma STALTEX z Żelazkowa w woj. wielkopolskim. Warto zapoznać się z jej bogatą ofertą.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest łatwość w utrzymaniu czystości tego pokrycia dachowego. Blachodachówkę wystarczy raz na jakiś czas przemyć za pomocą myjki ciśnieniowej, a przez wiele lat będzie się dobrze prezentować.

Co ważne, blachodachówka daje nam szeroki wybór jeśli chodzi o kolorystykę pokrycia dachowego. Mamy tu praktycznie nieograniczone możliwości i możemy wybierać spośród tysięcy kolorów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz