Materiał Partnera

Pokrycie dachowe – na co się zdecydować?

Pokrycie dachowe – na co się zdecydować?
Wybór pokrycia dachowego jest jednym z najtrudniejszych zadań, przed którym stanąć muszą wszyscy inwestorzy, budujący dom jednorodzinny. Nie bez przyczyny utarło się powiedzenie, że to właśnie dach jest wizytówką budynku. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko sprawy techniczne, ale także estetyczne. Zasadniczo klienci mają do wyboru dwa rodzaje pokryć. Ciężkie oraz lekkie. Co warto o nich wiedzieć i u kogo najlepiej zasięgnąć porady?

Pokrycia ciężkie

Do rodziny pokryć ciężkich można zakwalifikować produkty, które wciąż cieszą się największą popularnością ze strony polskich klientów. O czym konkretnie mowa? Oczywiście o dachówkach ceramicznych, które charakteryzują się nienagannym wyglądem. Dostępne są w wielu kształtach oraz kolorach, co znacznie ułatwia indywidualną aranżację. Ciekawą alternatywą dla dachówek ceramicznych są ich odpowiedniki wykonane z betonu. Choć nie są one już tak precyzyjnie wykończone, to zdecydowanie kuszą inwestorów pod względem cenowym. Kompletny dach betonowy może kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy mniej niż ceramiczny. Waga obu rodzajów dachówek na przestrzeni 1m2 oscyluje w granicach 44 kg.

Wbrew powszechnie panującej opinii dachówki betonowe wcale nie są cięższe. O tym, jakie pokrycie dachowe można zastosować, decydują przede wszystkim przekroje krokwi, które zastosowano przy konstrukcji dachowej. Aby uniknąć sytuacji, w której marzyło się o dachówce, a przez nieporozumienie, więźba nie jest do tego przystosowana, warto skorzystać z usług nadzoru nad procesem budowy, który zapewniają najlepsi kierownicy budów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Lech-Bud, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat pomaga zarówno partnerom indywidualnym, jak i biznesowym, kontrolować poszczególne etapy budowy. Co warto wiedzieć o pokryciach lekkich?

Pokrycia lekkie

Do pokryć lekkich zaliczyć można przede wszystkim różnego rodzaju pokrycia blaszane. Co konkretnie mają do wyboru klienci? Na najprostsze dachy dwuspadowe najlepiej jest zastosować klasyczną blachodachówkę ciętą na wymiar z arkusza. Pozwoli do na znaczne przyspieszenie prac dekarskich, ponieważ za jednym zamachem zakrywana jest znaczna część połaci.

Na dachy kopertowe lub wielospadowe, zaleca się zastosowanie blachodachówki modułowej, której niewielkie rozmiary, umożliwiają zminimalizowanie odpadu związanego z cięciem blachy. Budowa domu nie musi być obciążającym i przykrym procesem. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów, warto nawiązać współpracę z rekomendowanymi wykonawcami oraz zapewnić profesjonalny nadzór.

Opracowanie:
Otmuchów, Sienkiewicza 7 lok. 4
tel. 604 770 271
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz