Materiał Partnera

Pokoje gościnne dwu- i trzyosobowe – porównujemy!

Pokoje gościnne dwu- i trzyosobowe – porównujemy!

Gama pensjonatów, hoteli i innych obiektów oferujących miejsca noclegowe powiększa się z każdym rokiem, a tym samym mamy coraz więcej możliwości dopasowania ośrodka do swoich preferencji i warunków finansowych. Podstawowym parametrem w wyborze noclegu jest wielkość pokoju i obecność prywatnej łazienki. Dla kogo odpowiedni będzie pokój trzyosobowy, a kto może zaoszczędzić i wybrać tradycyjną dwójkę?

Kiedy potrzebny jest większy metraż?

Pokoje trzyosobowe to standardowy wybór dla rodzin podróżujących z małym dzieckiem. Częstą opcją jest jedno łóżko dwuosobowe oraz jedno jednoosobowe, czyli najlepszy zestaw dla wyżej wymienionej rodziny. Wiele ośrodków wypoczynkowych oferuje także pokoje gościnne, w których znajdują się trzy osobne łóżka. Sprawdzą się one w przypadku:

  • weekendowego wypadu ze znajomymi;
  • wycieczki szkolnej – dzieci będą miały zapewniony komfort, a jednocześnie nie będzie ich w jednym pokoju na tyle dużo, żeby nauczyciel nie mógł zapanować nad całą grupą;
  • wyjazdu rodzica z dwójką starszych dzieci;
  • noclegów w przypadku wieczorów kawalerskich lub panieńskich spędzanych w innym mieście.

W przypadku trzech osób w jednym pokoju dobrze, gdy jest on wyposażony w osobną łazienkę, dzięki której cała trójka nie będzie musiała „bić się” o miejsce w ogólnodostępnym pomieszczeniu. Bazy noclegowe są pełne pensjonatów i pokoi gościnnych z tym udogodnieniem, dlatego nie musimy brać pod uwagę tylko najdroższej opcji, czyli hotelu.

Pokoje dwuosobowe dla par

Weekendowy lub kilkudniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym z dala od codziennych obowiązków jest jedną z popularniejszych form relaksu. Duże miasta oferują turystom wiele możliwości noclegowych dla tego typu wypadów. Jak podkreśla właścicielka ośrodka Anna Pokoje gościnne, zwiedzanie znanego miasta w połączeniu z komfortowym pobytem w pensjonacie to sposób na poznanie wielu zakątków Polski, a także na oderwanie się od pracy i innych obowiązków dzięki chwilowej zmianie miejsca zamieszkania.

Noclegi dla pracowników

Wynajem dwu- i trzyosobowych pokoi to najlepszy wariant w przypadku organizowania noclegów dla firm. Komfortowe pokoje gościnne są atrakcyjną alternatywą dla drogiego hotelu. Goście mają na wyposażeniu bezprzewodowy Internet, a często także telewizor. Należy pamiętać o zorientowaniu się, czy ośrodek posiada miejsca parkingowe, jeśli pracownicy podróżują autem. Wynajem dwu- lub trzyosobowych pokoi z łazienką jest bardziej opłacalnym wyborem niż opcja jednoosobowa.

Opracowanie:
Łódź, Łagiewnicka 185
tel. 602 756 076
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz