Materiał Partnera

Pokój dla niemowlaka

Pokój dla niemowlaka

Oczekujecie przyjścia na świat swojego dziecka. Chcecie dać mu wszystko, co najlepsze. Wymarzyliście dla Waszego dzidziusia pokój, który ma być jego królestwem – ciepłym i przytulnym, pełnym zabawek i dziecięcych gadżetów. Jednak poza pięknym wnętrzem, pokój malucha musi być przede wszystkim funkcjonalny i urządzony tak, by nie utrudniać, a raczej ułatwiać wykonywanie wszystkich czynności przy niemowlaku.Zadbajcie o to, by pokój Waszego dziecka był miejscem spokojnym, miłym i nie zawierał zbyt wielu mebli. Z dodatkami też nie przesadzajcie.

Łóżeczko

Najważniejszy mebel w pokoju każdego maluszka. Nie stawiajcie go przy grzejniku i blisko okna, bo to może spowodować przegrzanie lub przeziębienie. Najlepiej jeśli łóżeczko będzie ulokowane w taki sposób, by łatwo można było do niego się dostać. Na rynku jest cała gama przeróżnych łóżeczek. Wybierzcie takie, które posiada atesty i będzie dla Waszego dziecka komfortowe i bezpieczne, albo zamówcie je u stolarza. Dobrze, by było z trzypoziomową regulacją wysokości, posiadało wyjmowane szczebelki (to ułatwi maluchowi wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka w późniejszych miesiącach życia) i miało szufladę na pościel. Najlepsze są łóżeczka z litego drewna, pokrytego specjalnymi farbami lub lakierami. Ważne, by takie łóżeczko nie miało ostrych krawędzi i rantów, a samo drewno było dobrze oszlifowane, tak, by maluchowi nie weszła drzazga. Pamiętajcie o doborze odpowiedniego materaca. Musi być średnio twardy, ale na tyle elastyczny, by dopasowywał się do sylwetki i pozycji dziecka. Są materace antyalergiczne i takie, które nie nagrzewają się od temperatury ciała.

Idealne są łóżeczka wielofunkcyjne o wymiarach 70cmx140cm (są też mniejsze, 60cmx120cm), które posiadają opuszczany cały bok. Dzięki temu łóżeczko ma funkcję tapczanika i posłuży maluchowi nawet do 3 lub 4 lat. Możecie zamówić również łóżeczko w niestandardowym wymiarze. Najlepiej wówczas zgłosić się do sprawdzonej stolarni, jak Pracownia Stolarska Jarosław Laskus Design z Nowej Woli. Tu możecie także zamówić meble do waszej sypialni, salonu, jak też meble łazienkowe i kuchenne (matowe i na wysoki połysk).

Przewijak i miejsce do przechowywania rzeczy

Niezwykle istotny element w pokoju niemowlaka. Może być to przewijak mobilny, czyli taki, który możecie położyć na łóżeczku. Jednak lepszym – bardziej bezpiecznym rozwiązaniem, jest przewijak, który jest osobnym meblem bądź montuje się go na komodzie. Powinien znajdować się blisko łóżeczka i być wykonany z materiału, który łatwo umyć. Dobrze by był wyposażony w szuflady i schowki na pieluchy i kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka i do kąpieli. Na pewno przyda się również większa szafa. Najlepiej podwójna, posiadająca w jednej części półki na ubranka, a w drugiej miejsce na wieszaki, gdzie będzie można umieścić kurteczki, płaszczyki, sukienki czy sweterki.

Miejsce do karmienia

Powinno znajdować się blisko łóżeczka, tak, by po zakończeniu jedzenia można było spokojnie odłożyć śpiącego dzidziusia. W zależności co preferujecie, dobrym rozwiązaniem będzie zarówno miękki i przytulny fotel, jak też wygodna sofa, przy których można ustawić niewielki drewniany stolik, przydatny do odstawienia butelki. Jeśli zdarza się Waszemu dziecku miewać trudne noce, sofa będzie lepszą opcją. Zaś jeśli w pokoju dziecka nie ma tyle miejsca, to fotel sprawdzi się doskonale. Może to być tradycyjny uszak albo stary, dobry bujany fotel po babci. Najważniejsze, by mamie i tacie było wygodnie podczas karmienia i przytulania maluszka.

O idealnym wystroju niemowlęcego pokoiku, poza meblami, decydują też dodatki. Kolorowe, puchate poduszki, miękkie i delikatne koce, maskotki, książeczki, naklejki ścienne  to tylko kilka przykładów elementów , które mogą ubarwić wnętrze. Sprawcie, by dzięki nim pokój Waszego dziecka był pięknym, ciepłym i przytulnym miejscem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz