Artykuł sponsorowany

Pokazy pierwszej pomocy – dlaczego są ważne?

Pokazy pierwszej pomocy – dlaczego są ważne?

Niestety co trzeci, a nawet co drugi Polak, nie wie jak w prawidłowy sposób przeprowadzić pierwszą pomoc poszkodowanym po wypadku, przy podejrzeniu udaru lub zawału, czy przy zatrzymaniu akcji serca. Wielokrotnie jednak wiedza ta pozwala uratować życie komuś obcemu na ulicy, czy naszym ukochanym w domu. Nic dziwnego, że wiele firm z szeroko pojętej branży medycznej, wypełnia dzisiaj misję edukowania społeczeństwa – zwłaszcza tego najmłodszego.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO)

O ile pomoc osobom po wypadkach, które krwawią, lub mogą mieć uszkodzony kręgosłup, jest złożona i wielokrotnie należy ją pozostawić ratownikom medycznym, wykonując tylko podstawowe działania, o tyle resuscytację krążeniowo-oddechową ratującą zdrowie i życie, może przeprowadzić każdy z nas. Eksperci z firm medycznych, którzy przeprowadzają pokazy pierwszej pomocy, przypominają, że w przypadku ratowania osoby dorosłej ogólną zasadą RKO, jest wykonane 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz zrobienia 2 wdechów. Cała procedurę należy zaś powtarzać nieustannie do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Jeśli chodzi o technikę RKO pamiętaj, że uciśnięcia wykonywane są na środku klatki piersiowej, splecionymi dłońmi oraz przy zablokowanych łokciach. Istotne jest wykorzystanie przy tym ciężaru swojego ciała. 30 uciśnięć musi być wykonane zaś na głębokości 5-6 centymetrów z częstotliwością nawet 120 uciśnięć na minutę! Wdech powietrza można wykonać zaś przez chustę, chusteczkę, czy inny materiał, lub delikatnie przystawiając usta do poszkodowanej osoby. Jej głowa musi być odchylona, a nos zatkany. W stresie niestety wielokrotnie zapominamy o konieczności poprawnego wykonania RKO, dlatego dzisiaj pokazy pierwszej pomocy uczą, jak radzić sobie w takich sytuacjach, aby nie spanikować i uratować komuś życie.

Kto przeprowadza pokazy pierwszej pomocy?

Profesjonale pokazy pierwszej pomocy przeprowadzają różnego typu firmy z branży medycznej. W większości przypadków, są to niezależne prywatne przedsiębiorstwa, które współpracują w tym zakresie ze szkołami, korporacjami, zakładami pracy, czy firmami ochroniarskimi. Pokazy pierwszej pomocy, są zatem wielokrotnie wystawiane wśród młodych ludzi – uczniów – oraz wśród pracowników firm, którzy powinni znać RKO, jako ważny element systemu BHP organizacji. Sam pokaz może zatem być uatrakcyjnieniem różnych targów wystawienniczych, czy ważnych wydarzeń, dla danej organizacji, lub też może być zamawiany w formie profesjonalnych szkoleń specjalistycznych. W obu modelach pracy pokazy RKO i wiele innych, gwarantuje między innymi grupa przewozowa, zajmująca się transportem medycznym. Mowa o firmie PETRUS Trans-Med, która zbudowana została dzięki doświadczonym ratownikom medycznym! Z pełną ofertą tegoż zespołu, warto zatem zapoznać się na dedykowanej stronie www…  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz