Materiał Partnera

Pogotowie elektryczne dla domu i firm

Pogotowie elektryczne dla domu i firm

Nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez elektryczności, zwłaszcza że nie dotyczy ona obecnie tylko możliwości podpięcia urządzeń RTV i AGD, ale także pomp ciepła, elektrycznych rekuperatorów wentylacji mechanicznej, czy też wielu maszyn w przedsiębiorstwach. Dzisiaj zatem nawet chwilowa awaria może przynieść naszemu domowi wiele chaosu. Dla firm zaś jest to jeden z najgorszych możliwych scenariuszy, bowiem brak prądu przez awarię, może doprowadzić do zatoru produkcyjnego i znacznych strat finansowych.

Pogotowie elektryczne – ratunek w ciężkich sytuacjach

Obecnie na rynku instalatorstwa elektrycznego, najlepsze firmy wyspecjalizowane są również w błyskawicznych usługach serwisowych. Dotyczą one usuwania awarii w obrębie sieci elektrycznych, w tym teletechnicznych, czy oświetleniowych, które są wynikiem przepięć, wyładować atmosferycznych, czy też wyeksploatowaniem danych komponentów instalacji. Warto przy tym wiedzieć, że tego typu podmioty, które nazywa się pogotowiem elektrycznym, swoje działania wykonują nie tylko w standardowych godzinach pracy, ale także późnymi wieczorami, w weekendy, a nawet w dni ustawowo wolne. To dzięki nim wiele domów już nawet po kilku godzinach może odzyskać sprawny przepływ prądu, nawet w przypadku złożonej awarii. Podobnie jest z urzędami, biurami korporacyjnymi, czy też z różnego typu przedsiębiorstwami. Na co jednak składa się wysoka jakość usług pogotowia elektrycznego? Przede wszystkim na błyskawiczność, szybki dojazd do klienta, na posiadaną nowoczesną aparaturę pomiarową i sprzętu serwisowego, a także niezbędnych elementów zamiennych do różnego typu obwodów. Tym właśnie charakteryzuje się między innymi firma Gtech Instalacje Elektryczne Grzegorza Gołębiewskiego, która zajmuje się: projektowaniem sieci, ich montażem, oraz konserwacjami i pomiarami. Oczywiście, przedsiębiorstwo można uznać również za sprawne pogotowie elektryczne!

Najczęstsze awarie instalacji elektrycznych

Wyrwane gniazdka, przepalone bezpieczniki, czy zepsute włączniki, to z pozoru niewielkie usterki instalacji elektrycznych, które wielokrotnie są przez domowników bagatelizowane. Statystyki pożarowe podają jednak, że są to jedne z najbardziej powszechnych przyczyn występowania w budynkach mieszkalnych pożarów. Warto zatem wiedzieć, że nie tylko przerwane kable podtynkowe, uszkodzone łączniki puszkowe, czy też panele sterownicze, a także niepoprawna rezystancja izolacji, oraz niesprawny system odgromowy, mogą stwarzać niebezpieczeństwo. Dla domów ważne jest zatem korzystanie z usług konserwacji sieci, a także ich modernizowania. Dzisiaj wysoki standard bezpieczeństwa zapewniają tzw. instalacje bezpuszkowe, które ograniczają się do wykorzystania minimalnej ilości przewodów. Firmy zaś wdrażają bardzo złożone systemy monitoringu wydajności instalacji, które dzięki specjalnym programom informują o nieprawidłowościach sieci elektrycznej. Warto przy tym pamiętać, że najczęstszą przyczyną awarii instalacji elektrycznej to fatalna jakość osprzętu, który nie wytrzymuje deklarowanych obciążeń!

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz