Materiał Partnera

Podstawowe zasady aranżacji wnętrz

Podstawowe zasady aranżacji wnętrz

Decydując o wystroju wnętrz, często zastanawiamy się co zrobić, aby uzyskać oryginalny, spójny efekt, który będzie zachwycał. Dziś podpowiadamy, jak zaprojektować piękne wnętrze oraz zdradzamy, jakie zasady rządzą udaną kompozycją. Pomożemy ci stworzyć piękne, reprezentacyjne wnętrza.

Przemyślany projekt

Rozsądne podejście do aranżowania wnętrza wymaga wcześniejszego przygotowania przemyślanego projektu. Konieczne jest wydzielenie odpowiednich stref każdego wnętrza tak, aby było ono zarówno funkcjonalne i komfortowe. Ważny jest również dobór odpowiedniego do naszych potrzeb światła, uwzględniając przeznaczenie pomieszczenia. Nie bez znaczenia będzie również wybór dodatków, o których powinniśmy pomyśleć już na etapie przygotowywania projektu, ponieważ to właśnie detale są kluczem do sukcesu.

Tło wyposażenia

Tzw. tłem wyposażenia są ściany i podłogi. Muszą one stanowić spójną całość i wzajemnie do siebie pasować. Pamiętajmy, że nie wszystko co modne, będzie pasować akurat do naszego wnętrza. Jeśli w pomieszczeniu będzie znajdowało się sporo sprzętu, lepiej sprawdzą się gładkie ściany. Jeśli będzie to raczej otwarta przestrzeń, wtedy możemy pozwolić sobie na różnego rodzaju dekoracje kamienne, drewniane itp.

Wyposażenie

O harmonii wnętrza w dużej mierze zdecydują również znajdujące się w nim sprzęty. Musimy uważać, aby nie przesadzić z ich ilością, aby pomieszczenie nie sprawiało wrażenia przeładowanego. Poszczególne urządzenia powinny mieć zachowany odpowiedni odstęp między sobą, musimy unikać sprawiania wrażenia chaosu. Mocne akcenty kolorystyczne i stylistyczne wybierajmy z dużą rozwagą. Złotą zasadą każdej aranżacji jest zachowanie umiaru.

Znajdź swój styl

Urządzając wnętrze, warto zdecydować się na jeden styl i konsekwentnie go przestrzegać. To pozwoli nam na uzyskanie imponującego i spójnego efektu końcowego. Pamiętajmy, że o wyglądzie całości najczęściej decydują detale. Skupmy się na tym, aby wszystkie elementu znajdujące się we wnętrzu stanowiły harmonijną całość powiedział specjalista ds. aranżacji wnętrz z firmy Bemarc
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz