Materiał Partnera

Podstawowe wyposażenie wędkarza

Podstawowe wyposażenie wędkarza

Każdy wędkarz, niezależnie od stopnia zaawansowania, potrzebuje kilku akcesoriów, dzięki którym z powodzeniem może oddać się swojemu hobby. Potrzebna mu będą przede wszystkim wędki, a co za tym idzie także kołowrotki oraz haczyki. Nie obędzie się także bez podbieraka. Mimo że te podstawowe przedmioty znajdują się w „arsenale” każdego wędkarza, ich odpowiedni dobór może nastręczyć trudności nawet najbardziej doświadczonym z nich.

Gdzie zaopatrywać się w sprzęt wędkarski?

Nieważne, czy zamierzamy zająć się wędkowaniem po raz pierwszy w życiu, czy kupujemy siódmą z kolei wędkę – wybór nigdy nie jest łatwy. Podstawa to oczywiście wizyta w dobrze wyposażonym sklepie wędkarskim, takim jak koszaliński sklep Pilker. Odwiedzając go możemy mieć pewność, że uzyskamy dostęp do szerokiej oferty i znajdziemy coś dla siebie. Dla niezdecydowanych lub chcących zasięgnąć porad osób na wysokości zadania staje także wykwalifikowany personel. To pracownicy sklepu wędkarskiego są pierwszymi osobami, u których powinniśmy zdobywać informacje. Swoją wiedzę czerpią z praktyki, obserwacji trendów oraz relacji klientów związanych z oferowanymi produktami. To na tej podstawie formułują swoje opinie – które często pozwolą nam nie tylko wybrać odpowiedni sprzęt, ale także sporo zaoszczędzić. Wynika to z faktu, że kupione zgodnie z rzetelnymi poradami akcesoria będą ściśle dopasowane do naszego stopnia zaawansowania, sposobu łowienia oraz miejsca, które zamierzamy odwiedzić z wędką. Nie przepłacimy wówczas za sprzęt, którego tak naprawdę nie potrzebujemy.

Wędka i kołowrotek – temat‐rzeka

W związku z ogromną liczbą dostępnych w dobrych sklepach wędkarskich wędek, ich rodzajów oraz podtypów, wybór najwłaściwszej to nie lada problem. Wędki dzielimy na wiele kategorii, wyróżniając wśród nich najprostsze baty, wędki machowe (balonki), wędki odległościowe, spinningowe, podlodowe, muchowe, karpiowe i morskie. Same kije, o które oparto konstrukcję wędki dzielą się na teleskopowe, segmentowe i jednoczęściowe. Wszystkie te elementy składają się na parametry wędki, czyli jej akcję, wagę, masę wyrzutu czy długość transportową. Nawet zorientowani w tym temacie wędkarze muszą ciągle poszerzać swoją wiedzę, trzymając rękę na pulsie i śledząc trendy, nowinki technologiczne i napływ nowych modeli wędek. Jeśli zaś chodzi o kołowrotki, możemy je podzielić np. ze względu na szpulę: może być ona stała lub ruchoma. Inny podział stosuje się do opisania hamulców kołowrotka, który występuje w wersji przedniej (górnej) i tylnej (dolnej). Każdy kołowrotek opisany jest takimi parametrami jak masa, pojemność szpuli, p[przełożenie czy liczba łożysk.

Opracowanie:
Koszalin, Mieczysława Jagoszewskiego 11 lok. 5
tel. 606 224 401
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz