Materiał Partnera

Podstawowe systemy okablowania strukturalnego

Podstawowe systemy okablowania strukturalnego

Rynek okablowania strukturalnego w naszym kraju opanowany jest przez miedziane rozwiązania LAN, dla których podstawą są okablowania kategorii 5, a także 5e (100 Mb/s), mimo że coraz częściej mamy do czynienia z instalacjami w standardzie kategorii 6 (1 Gb/s), a ponadto kategorii 6a (10 Gb/s). W niniejszym artykule zaprezentowano informacje dotyczące podstawowych systemów okablowania strukturalnego w Polsce.

Instalacje w standardzie kat. 6 i 6a

Okablowanie według kategorii 6 informuje, że dla każdego typu usług wystarczy jedno medium transportowe. Zauważyć należy fakt, że rozwiązanie światłowodowe nadal stanowi niewielki fragment wdrożeń LAN. Dotyczy przede wszystkim sieci o charakterze szkieletowym, które użytkowane są w większych korporacjach. Okablowanie kategorii 6 pozwala na gigabitową przepływność sieci LAN. Wskazać należy, że współcześnie nie jest to wystarczająca szybkość dla strumieniowych aplikacji multimedialnych. Wzrost wydajności systemów okablowania powyżej 1 Gb/s stał się niezbędny do wdrażania rozwiązań multimedialnych.

Charakterystyka systemu Nexans LANsense

System pozwala na zarządzanie połączeniami kaskadowymi maksymalnie do 20480 portów z adresami IP. Wskazane rozwiązanie jest niezależne od elementów okablowania strukturalnego, a ponadto może być implementowany w już zamontowanych systemach okablowania.

Podstawowe informacje o systemie Ortronics Clarity

W tym przypadku oczekiwaną elastyczność otrzymuje się przez kable miedziane wytworzone w technologii skrętki nieekranowanej (UTP) bądź też foliowanej, czyli FTP i wielomodowych albo jednomodowych optycznych włókien. Zasadniczą cechą systemów miedzianych jest uzyskanie niezbędnej wydajności transportowej z uwzględnieniem bezpiecznego zapasu - zauważa specjalista reprezentujący przedsiębiorstwo Anixter Poland Sp. z o.o., które jest przodującym światowym dystrybutorem rozwiązań w zakresie sieci i bezpieczeństwa i zasilania sieciowego Pozwalają na to specjalne konstrukcje złączy.

Co warto wiedzieć na temat Panduit Synergist 10 Gig?

Prezentowany system działa przez zastosowanie miedzianego kabla kategorii 6a bądź też włókien światłowodowych. Okablowanie miedziane uwzględnia gniazda RJ45 rodzaju TX6 10Gig, modularne, a ponadto prekonfigurowane panele krosowe i kable przyłączeniowe.

 

Opracowanie:
Warszawa, Szyszkowa 35/37
tel. 22 878 33 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz