Materiał Partnera

Podstawowe metody udrażniania rur kanalizacyjnych

Podstawowe metody udrażniania rur kanalizacyjnych

Zapchana kanalizacja może okazać się nie lada problemem nie tylko dla domowników, ale także dla mieszkańców całej ulicy lub miejscowości. Warto zatem zadbać o odpowiednią konserwację rur i regularne ich czyszczenie, aby nie doszło do awarii. Profilaktyka polega na usuwaniu z nich wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mechanicznych, a także osadów, która gromadzą się na ich ściankach. Warto mieć to na uwadze, nawet jeśli ma się świadomość, że kanalizacja została prawidłowo skonstruowana. Tłuszcz, piasek, czy inne włókniste osady nie są często w stanie samoczynnie przejść przez rury kanalizacyjne, osadzając się tym samym na ściankach. Profilaktyczne czyszczenie kanalizacji powinno odbywać się przynajmniej raz w roku.

Ciśnieniowa metoda czyszczenia rur kanalizacyjnych

Jedną z metod, jaką wykorzystuje się do czyszczenia rur kanalizacyjnych, jest metoda ciśnieniowa. Do przeprowadzenia tego zadania wymagany jest specjalny wóz z rurą, którą wprowadza się do kanału. Oznacza to, że zabieg ten może przeprowadzić jedynie wyspecjalizowana ekipa, która posiada nie tylko odpowiednie doświadczenie, ale również sprzęt. Taką z pewnością jest firma Budmar.

Wspomniany wyżej wąż zakończony jest specjalną głowicą, z której wydobywa się woda pod ciśnieniem ponad 100 barów. Dzięki temu działaniu możliwe jest oczyszczenie rur kanalizacyjnych z zalegających na ścianach osadów, do których należą nie tylko wspomniane wyżej piasek i tłuszcze, ale także np. feliakia.  Wymieniona wyżej metoda stosowana jest do czyszczenia kanalizacji na zewnątrz. Wszelkie zanieczyszczenia zabiera się w studzience retencyjnej, z której później pompowane są do beczkowozu.

O metodzie elektromechanicznej słów kilka

Mając problem z przydomowa kanalizacją, warto zastosować mniej inwazyjną metodę mechaniczną. W tym wypadku do rury kanalizacyjnej wprowadzana jest specjalna spirala, zakończona tłokiem, która pod wpływem drgań przesuwa zanieczyszczenia w dół. Zgłaszając usterkę pogotowiu wodno - kanalizacyjnemu, warto od razu określić średnicę rur. Dzięki temu fachowcy będą wiedzieli, jakiej średnicy frez przygotować. Warto mieć na uwadze, że wspomniana metoda doskonale radzi sobie z czyszczeniem kanalizacji wewnętrznej. Spirala zamontowana na specjalnym łańcuchu, bez problemu przechodzi zarówno przez proste rury, jak i rozmaite kolanka, służące do połączenia ze sobą poszczególnych elementów kanalizacji.

Należy mieć również na uwadze, że uzupełnieniem metody mechanicznej może być metoda biologiczna, która polega na umieszczeniu w kanalizacji specjalnych bakterii.

Opracowanie:
Lutynia, Wrocławska 18
tel. 512 142 312
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz