Materiał Partnera

Podróż w miejsce pamięci – zaplanuj swoje dni zadumy

Podróż w miejsce pamięci – zaplanuj swoje dni zadumy

Polska pod względem turystycznym jest krajem niezwykłym. Na terenie naszej ojczyzny mamy parki krajobrazowe, parki narodowe, góry, pojezierza, niziny, rzeki i morza. Zasoby przyrodnicze Polski są bardzo atrakcyjne dla turystów z zagranicy, a także dla jej mieszkańców, którzy często decydują się na wypoczynek w kraju. Duże zainteresowanie można również zauważyć, jeśli chodzi o turystykę związaną z historią Polski.

W ostatnich latach rośnie świadomość obcokrajowców na temat wojennej przeszłości Polski. Turyści z Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, a zwłaszcza z Niemiec odwiedzają miejsca związane z II wojną światową, między innymi okolice Oświęcimia i Brzezinki, gdzie znajdują się byłe nazistowskie obozy koncentracyjne oraz muzea związane z wojną.

Prywatne kwatery w okolicach Oświęcimia

Planując swoją podróż w miejsce zadumy, gdzie będziesz mógł poznać losy tysięcy rodaków, powinieneś dobrze przeanalizować miejsca zwiedzania oraz zakwaterowanie. Najważniejszy powinien być spokój i bliskość miejsc szczególnie interesujących. Warto zastanowić się nad wynajmem kwatery prywatnej w takim miejscu jak J.K. AgroMat. Mateusz Kołodziej, które położone jest tylko półtora kilometra od Obozu Auschwitz-Birkenau. Pensjonaty takie to świetnie miejsca do wyciszenia się, kontemplacji historii bądź spędzenia czasu z bliskimi, gdzie będziesz mógł rozpalić ognisko lub spędzić czas na powietrzu – w przygotowanym ogrodzie. Oczywiście nie zapominaj o kontakcie ze światem i o możliwości weryfikowania wiedzy historycznej – bezsprzecznie potrzebny będzie do tego Internet. Aby niczym się nie martwić, zagwarantuj sobie pokój z Internetem bezprzewodowym, a także pokój z wyżywieniem. Dzięki temu nic nie będzie mogło rozproszyć Twoich myśli.

Turystyka okolic Oświęcimia

Jeśli wybrałeś już odpowiedni tani nocleg, będziesz mógł bez problemu udać się we wszystkie miejsca związane z wojną. Szlak oświęcimski jest bardzo spokojny i wyciszony, dlatego jest to dobry sposób na połączenie wypoczynku fizycznego z doznaniami emocjonalnymi związanymi z poznawaniem tak ważnej części historii Polski. Ważne, byś nie tracił czasu na dalekie dojazdy, dlatego wybierz kwaterę prywatną jak najbliższą okolic, które planujesz odwiedzić. Koniecznie poświęć dużo czasu i uwagi Obozowi Auschwitz-Birkenau oraz w Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu – jeśli jesteś rodzicem, zastanów się nad wyborem właśnie takiego sposobu spędzania wolnego czasu, będzie to warto wartościowe dla Twoich dzieci. W przypadku wyboru pokoju z telewizorem, warto późnym wieczorem – również razem z dziećmi – obejrzeć film fabularny lub dokumentalny dotyczący II wojny światowej, co spotęguje wrażenia i da możliwość poszerzenia wiedzy historycznej.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz