Materiał Partnera

Podczas jazdy na wczasy wystrzeliła opona – znajdź szybko punkt wulkanizacji opon

Podczas jazdy na wczasy wystrzeliła opona – znajdź szybko punkt wulkanizacji opon

Początkowo wulkanizacja opierała się na podgrzewaniu kauczuku z siarką, obecnie stosuje się różne odmiany polimerów i związków wywołujących tworzenie się mostków sulfidowych między cząsteczkami. Brzmi to skomplikowanie, jednak efektem tej reakcji chemicznej jest stworzenie surowca, zwykle gumy, o wyższej odporności na uszkodzenia i zwiększonej elastyczności. Widząc pierwsze opony możemy zobaczyć jak bardzo różnią się od tego co znamy dziś. W drugiej połowie XIX wieku rządziły dętki, bez względu na to czy opony były przeznaczone do rowerów czy pierwszych samochodów. Obecnie jest to raczej niespotykane rozwiązanie wśród opon samochodowych, lecz króluje w oponach rowerowych. W Polsce obecnie powstało wiele zakładów wulkanizacyjnych i dość łatwo uzyskać fachową pomoc w razie uszkodzenia opony, czy całego koła.

Co oferują zakłady wulkanizacyjne?

Obecnie w Polsce powstało wiele zakładów wulkanizacyjnych. Jeśli jesteś właścicielem takiej firmy jak Wulkanizacja Mechanika Samochodowa Marcin Możdrzeń, warto rozszerzyć ofertę o inne działania. Wulkanizacja to jedna ze specjalności, której nie wykona przypadkowa osoba. Opłaca się jednak zaoferować klientom , oprócz wulkanizacji opon, inne usługi mechaniki pojazdowej. Taka szeroka oferta przyciągnie większą ilość klientów, szukających zakładu o szerokim wachlarzu usług samochodowych. Jeśli więc naprawa samochodów to pasja, warto zatrudnić doświadczonych i wykwalifikowanych mechaników, którzy do swoich obowiązków podchodzą bardzo rzeczowo i rzetelnie. Bogata wiedza motoryzacyjna to gwarancja usług najwyższej jakości. Wówczas jesteśmy skuteczni i profesjonalni. W takim warsztacie możliwa jest również:

  • wymiana opon,

  • wymiana klocków hamulcowych,

  • wymiana oleju,

  • wymiana chłodnicy,

  • wymiana filtra powietrza,

  • wymiana tarcz hamulcowych,

  • wymiana pompy paliwa,

  • wymiana termostatu.

W takim zakładzie podejmuje się napraw samochodów różnych marek. Naprawia silniki, pompy wtryskowe i układy zawieszenia. Serwis wulkanizacyjny działa w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Takie działania przynoszą efekty i na pewno są niezwykle opłacalne dla właściciela takiego zakładu. Jeśli więc ktoś zajmuje się tylko wulkanizacją, może go ominąć szereg okazji, do zarobienia większej ilości pieniędzy. Klienci chętniej oddadzą samochód do zakładu, w którym zostaną obsłużeni kompleksowo, a pracownicy są wszechstronni i przygotowani do różnego rodzaju napraw.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz