Materiał Partnera

Po czym poznać profesjonalny serwis turbosprężarek

Po czym poznać profesjonalny serwis turbosprężarek

Turbosprężarka to jeden z elementów, który zwiększa moc silnika spalinowego. Ze względu na swój charakter działania, jest nieustannie narażona na uszkodzenia i zużycie. Aby zapewnić jej długie i bezawaryjne działanie, należy ją systematycznie serwisować. Na rynku jest wiele serwisów, które się tym zajmują. Jak jednak wybrać ten, który fachowo zajmie się naprawą i regeneracją?

Czym jest turbosprężarka?

Turbosprężarka jest urządzeniem, które zwiększa moc silnika spalinowego. Jest napędzana przez spaliny z silnika, natomiast powietrze sprężone przez turbosprężarkę doładowuje silnik.

Turbodoładowanie zostało opatentowane w 1905 roku, natomiast w 1973 roku zostało wykorzystane w samochodach osobowych. Niegdyś było stosowane tylko w samochodach sportowych, obecnie jest dość powszechne.

Najczęstsze przyczyny szybkiego zużycia turbosprężarki

Jest wiele czynników, które wpływają na zużycie turbosprężarki. Do najczęstszych można zaliczyć:

  • Pracę w ekstremalnych warunkach.
  • Brak smaru lub jego niedostateczna ilość.
  • Zanieczyszczenia olejami niskiej jakości oraz niewystarczająca konserwacja silnika.
  • Nieumiejętna technika jazdy spowodowana brakiem wiedzy o funkcjonowaniu silnika z turbosprężarką.

Wszystkie te czynniki w mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do eksploatacji turbosprężarki. Jej regularny serwis przedłuży życie tego elementu oraz zminimalizuje ryzyko awarii.

Po czym poznać dobry serwis?

Na rynku jest wiele firm, jak wybrać tę, która najlepiej zaopiekuje się turbosprężarką? Cena nie powinna być głównym kryterium, jeśli zależy nam na fachowej obsłudze, choć konkurencyjna stawka na pewno będzie mile widzianym atutem. Zwróć uwagę, czy serwis posiada:

  • Duże doświadczenie. Firma Mandrex Andrzej Abiński działa nieprzerwanie od 2000 roku, dzięki czemu jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.
  • Wykwalifikowana kadra, która jest w stanie podjąć się nawet bardzo skomplikowanych usterek.
  • Specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny do diagnozy i naprawy.

Kompleksowa opieka nad autem

Wybierając serwis, warto zwrócić uwagę, czy nie oferuje on innych usług. Może się bowiem okazać, że trafisz na fachowy warsztat samochodowy, który kompleksowo zaopiekuje się twoim autem. Wspomniana wcześniej firma, Mandrex Andrzej Abiński, oprócz serwisu turbosprężarek, zapewnia naprawy blacharskie, usługi lakiernicze oraz inne najróżniejsze rodzaje usług mechaniki samochodów osobowych i dostawczych. Warto dodać, że serwis oferuje również naprawy powypadkowe w systemie rozliczenia bezgotówkowego.

Opracowanie:
Gdańsk, Tuwima 1
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz