Materiał Partnera

Po czym poznać dobry serwis samochodowy

Po czym poznać dobry serwis samochodowy

Dobry serwis samochodowy, czyli jaki? Wiadomo, że w sytuacjach awaryjnych, rzadko kiedy mamy czas aby zastanowić się nad wyborem odpowiedniego serwisu i poczytać o nim opinie. Jednak, warto czasem się przygotować jeszcze przed wyjechaniem z domu i zapoznać się z serwisami samochodowymi znajdującymi się w naszej okolicy, dzięki czemu nawet, gdy zostaniemy zaskoczeni awarią samochodu w najbardziej nieoczekiwanym momencie, będziemy wiedzieć, do kogo zadzwonić.

Rozbudowana oferta

Dobry serwis samochodowy będzie przede wszystkim charakteryzował się rozbudowaną ofertą, ponieważ nikt nie chce udawać się do jednego mechanika w celu naprawienia klimatyzacji, a do innego z wymianą np. tarcz hamulcowych czy filtrów. Jest to ważny aspekt i często pozwoli nam sporo oszczędzić, ponieważ wiele warsztatów może pobierać sobie opłatę inicjalną za samo wjechanie naszym samochodem na plac i zdiagnozowanie problemu, dlatego też znalezienie wielofunkcyjnego serwisu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Idealnym przykładem jest Kamil Tyczyński Auto Serwis, ponieważ oferuje on nie tylko serwis samochodów, ale również autoholowanie, za które w innym warsztacie zapłaciłbyś więcej, z uwagi na to, że musieliby wzywać do Ciebie inną firmę, która znowu ma swoje opłaty. Poza tym, oferuje on jeszcze sprzedaż części zamiennych na miejscu, właśnie w serwisie, dlatego też jeżeli na trasie wydarzy nam się jakakolwiek awaria, wystarczy się z nimi skontaktować, aby nasze auto zostało odholowane lub zabrane na lawecie, a następnie naprawione w warsztacie przy użyciu części zamiennych, na które nie musisz czekać tygodnia, czy dwóch, a są dostępne na miejscu.

Dokumentacja

Dowiedz się, czy konkretny serwis samochodowy rzetelnie zajmuje się wszelką dokumentacją, czy wszystko załatwiane jest od ręki i bez żadnych papierów. Musisz zawsze zwracać na to uwagę, bo jak przy małych naprawach może to niczego nie zmienić, to niepoprawne naprawienie Twojego silnika za bardzo dużą kwotę może być dla nas ciężkim przeżyciem, szczególnie dla naszego portfela. A wtedy, jeśli nie było umowy i protokołu przyjęcia samochodu, nic, co potwierdziłoby, że warsztat w ogóle wykonywał jakiekolwiek naprawy, nie możemy myśleć o żadnej reklamacji, jesteśmy więc sporo pieniędzy do tyłu i musimy zainwestować jeszcze raz tyle, aby naprawić nasz samochód w innym warsztacie. Pamiętaj o tym przed oddaniem swojego samochodu w ręce serwisu tego typu, ponieważ nagrody za to praktycznie nie ma, a ryzyko - ogromne.

Opracowanie:
Rzeczyca, Odrzańska 23
tel. 607 585 056
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz