Materiał Partnera

Po czym poznać dobre biuro rachunkowe?

Po czym poznać dobre biuro rachunkowe?

Księgowością w naszej firmie możemy albo zająć się sami, albo powierzyć jej prowadzenie specjalnie utworzonemu działowi księgowości, w których pracownicy zatrudnieni na etatach zajmą się finansami naszego przedsiębiorstwa. Jednak najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie zlecenie prowadzenia księgowości i finansów renomowanemu biurowi rachunkowemu, takiemu jak In Plus.

Biuro rachunkowe może otworzyć każdy, kto nie był karany, posiada pełnię czynności prawnych oraz wykupi ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, dlatego należy zwrócić uwagę, jakimi cechami powinno wyróżniać się solidne, dobre biuro rachunkowe. Dlaczego warto wybrać In Plus?

Doświadczenie

Zanim zdecydujemy się na korzystanie z usług konkretnego biura rachunkowego, sprawdźmy kiedy powstało i jak długo funkcjonuje na rynku. Doświadczenie bowiem nie tylko gwarantuje znajomość zmieniających się zasad, dotyczących księgowości, lecz również doskonałą orientację na rynku. Pracownicy biura rachunkowego In Plus to doświadczeni księgowi, mogący pochwalić się nie tylko wysokimi kompetencjami, lecz również gruntowną wiedzą z zakresu prawa. Stale podnoszą swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach, dzięki czemu są na bieżąco z najnowszymi przepisami.

Wszechstronność usług

Kolejnym kryterium będzie wszechstronność oferowanych usług; im większa, tym lepiej dla naszej firmy. Możliwość zlecenia wszelkich czynności księgowo-rachunkowych jednemu podmiotowi sprawia, że nie będziemy musieli szukać pomocy innych specjalistów w poszczególnych sprawach. Szukając biura rachunkowego, warto zwrócić uwagę właśnie na ofertę In Plus. W zakres wchodzi prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych, sporządzanie listy płac, wystawianie deklaracji ZUS, PIT, CIT, prowadzenie ksiąg przychodów oraz rozchodów, prowadzenie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży. Dzięki skorzystaniu z usług biura In Plus, nie będziemy musieli już martwić się wykonywaniem przelewów z tytułu zobowiązań podatkowych, przygotowywaniem miesięcznych deklaracji podatkowych, rocznymi rozliczeniami działalności, czy rozliczaniem wynagrodzeń.

Elastyczność

Równie ważna będzie elastyczność biura i dostosowanie formy współpracy do naszych potrzeb. Zapytajmy zatem, czy biuro prowadzi księgowość on-line, czy będziemy musieli dostarczać dokumenty osobiście, a może odbierze je pracownik biura? Czy istnieją ściśle ustalone harmonogramy odbierania dokumentów, czy możemy dostarczyć je  w dowolnym terminie?

Opinia

Niemniej ważna będzie opinia, jaką może pochwalić się biuro. Jeśli ma grono stałych, polecających go klientów, tak jak biuro In Plus, możemy być pewni, że będzie to biuro godne naszego zaufania. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz