Artykuł sponsorowany

Po co nam prawnik w firmie?

Po co nam prawnik w firmie?
 Radca prawny powinien brać udział m.in. w procesie konstruowania umowy, doradzając przedsiębiorcy, jakie następstwa grożą mu w przypadku zawarcia konkretnych zapisów i decyzji biznesowych. Oprócz tego radca prawny będzie reprezentował daną firmę przed wszystkimi instytucjami, a to da nam gwarancję, że wszelkie formalności zostaną załatwione zgodnie z literą prawa i unikniemy wszelkich niekorzystnych konsekwencji. W dzisiejszych czasach radca prawny w firmie pełni rolę nie tylko prawnika, ale i funkcję pewnego rodzaju menadżera, który kompleksowo dba o załatwianie różnego rodzaju formalności – powiedziała Dorota Krzemień-Osuch, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem.

Na kogo stawiają przedsiębiorcy?

Radcy prawni są w firmach potrzebni do nadzorowania spraw formalno-prawnych. Ich zadaniem jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem różnego rodzaju operacji i przedsięwzięć firmowych. Przedsiębiorcy najbardziej poszukują radców, którzy specjalizują się w prawie pracy, zamówieniach publicznych oraz podatkach. Najwięcej miejsc pracy czeka na radców prawnych w sektorze energetycznym, który aktualnie dynamicznie się rozwija. Wykwalifikowanych pracowników potrzebuje także branża publiczno-prywatna oraz sektor zamówień publicznych. Radcy prawni niezbędni są również w bankach, które oczekuje się od nich wsparcia podczas bieżącej obsługi klientów, np. przy zabezpieczaniu kredytów.

Charakter współpracy

Obecnie, gdy rozwój gospodarczy nabiera szybkiego tempa, pomoc prawna w każdym większym przedsiębiorstwie jest niezbędna. Radca prawny to dla firmy nie tylko pomoc prawna, ale także szerokie działania mające na celu rozwój przedsiębiorstwa i pokonanie konkurencji. Każda firma potrzebuje prawnika, który specjalizuje się w dziedzinie, w jakiej działa przedsiębiorstwo. Nie ulega jednak wątpliwości, że z pewnością pojawią się sytuacje, w których potrzebna będzie wiedza o szerszym zakresie. Wielu przedsiębiorców decyduje się więc na bardzo praktyczne rozwiązanie: obsługę prawną firmy opiera na wewnętrznym dziale prawnym, który zajmuje się sprawami typowymi dla danej branży, a do pozostałych spraw wynajmowana jest kancelaria z zewnątrz. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz