Materiał Partnera

Plastikowe modele pojazdów – pasja dorosłych czy zabawka dla dzieci?

Plastikowe modele pojazdów – pasja dorosłych czy zabawka dla dzieci?
Modele pojazdów pozwalają stworzyć swój własny, minimalistyczny świat. Są doskonałym sposobem na ćwiczenie cierpliwości i precyzji. Nadają się nie tylko jako zabawka dla dziecka! Wielu dorosłych zakochało się w składaniu i kolekcjonowaniu modeli, a na polskim rynku można znaleźć również propozycje unikatowe lub szczególnie trudne do złożenia! Czym, więc są modele – zabawką czy hobby?

Jak zacząć?

Hobby, jakim jest składanie modeli, było szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jednak przywędrowało również do Polski, choć wiele osób nadal kojarzy modele pojazdów z zabawkami dla dzieci. Żeby zacząć przygodę z modelarstwem, warto na początku wybrać łatwe zestawy, które nie zawierają wielu drobnych elementów. W hobby tym liczy się przede wszystkim cierpliwość i precyzja. Nawet osoby nieposiadające wyjątkowych zdolności manualnych, mogą spróbować! Modelarstwo jest powszechnie traktowane jako jedna z rozrywek rodzinnych dla „ojca z synem”. Pierwszym krokiem będzie oczywiście zakupienie modelu oraz niezbędnych akcesoriów, jeśli te nie wchodzą w skład zestawu. Wszystkie potrzebne rzeczy można znaleźć w sklepie Scorpio Polska, a najłatwiejszy model to koszt rzędu 30-60 PLN.

Jaki model warto kupić?

Należy liczyć się z tym, że pierwsze modele mogą nie wychodzić tak dobrze, jak byśmy sobie tego życzyli. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na wspólne składanie z dzieckiem. Jednakże nie wolno się zniechęcać. Zacznijmy od łatwych, kilkuelementowych propozycji. Jaki pojazd wybrać? Tutaj wszystko zależy od indywidualnych upodobań i zainteresowań. Możemy wybierać spośród wielu propozycji: samoloty, śmigłowce, łodzie, okręty podwodne, auta oraz pojazdy militarne. Bardzo często można znaleźć również modele budynków i garaży, dzięki którym stworzymy niesamowite, tematyczne makiety. Modele można pomalować w sposób zaproponowany przez producenta lub swój własny – na potrzeby swojego imperium!

Nauka i zabawa?

Nie bez powodu za modelarstwo bardzo często zabierają się historycy z wykształcenia lub zamiłowania. Modele to często pomniejszone wersje ważnych pojazdów i budynków historycznych. Decydując się na składanie ich wraz z dzieckiem, możesz pokrótce przedstawić ich rolę w historii świata oraz Polski. Wiedza przekazywana w ten sposób utrwali się o wiele szybciej niż nauka z podręcznika. Złożone modele mogą również służyć do zabawy oraz drobnych rekonstrukcji. Najpopularniejszą kategorią modeli są militaria. Jeśli zgromadzimy już pokaźną kolekcję modeli, warto spróbować nagrać film poklatkowy – zarówno jego tworzenie, jak i późniejsze oglądanie to doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych.

Opracowanie:
Hażlach, Jastrzębska 17
tel. 33 856 97 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz