Materiał Partnera

Planujesz wakacje w okolicach Czorsztyna? Wynajmij domek!

Planujesz wakacje w okolicach Czorsztyna? Wynajmij domek!

Czorsztyn to wieś letniskowa, która położona jest trzydzieści kilometrów od Nowego Targu. Urlop to moment na odpoczynek i relaks. Warto spędzić ten czas w spokojnym miejscu, które oferuje ciekawe rzeczy do zwiedzania. Sprawdź, na jakie atrakcje możesz liczyć w Czorsztynie. Dowiedz się, jakie są zalety wynajmu domku w tej okolicy.

Jakie atrakcje można znaleźć w okolicach Czorsztyna?

W Czorsztynie jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jest to miejsce zarówno na wyjazd z rodziną, jak i na szaleństwa z przyjaciółmi.  Jedną z atrakcji jest Góra Zamkowa, na której znajdują się ruiny zamku pochodzącego z XIV wieku. Jest to punkt chętnie odwiedzany przez turystów.

W ciepłe dni można wybrać się nad Jezioro Czorsztyńskie. Ciekawostką jest, że została tam utworzona sztuczna wysepka – ptasia wyspa, która pełni funkcję miejsca lęgowego dla wodnego ptactwa.

Jak już orzeźwimy się i odpoczniemy nad jeziorem, przychodzi czas na odkrywanie piękna Pienińskiego Parku Narodowego. Urozmaicony teren i różnorodność warunków środowiskowych sprawiają, że możemy tutaj znaleźć wiele gatunków roślin i zwierząt. Piękno przyrody w parku robi duże wrażenie. Warto spędzić tam trochę czasu i poobserwować przyrodę.

Jeżeli szukamy urozmaiconego wypoczynku, okolice Czorsztyna to dobry wybór. Powstało tam również muzeum etnograficzne. Czorsztyn to także świetny wybór na zimę. Na górze Wdżar znajdują się wyciągi orczykowe oraz krzesełkowe. Do turystycznego zwiedzania udostępnione są także trzy nieczynne kamieniołomy.

Jakie są zalety wynajmu domku?

Atrakcje to nie wszystko. Liczy się również miejsce, w którym planujesz się zatrzymać. Warto zadbać o wyjątkowy nocleg, który także będzie dużą atrakcją. Świetnym rozwiązaniem jest wynajem domku.

Domek daje wiele przestrzeni, dzięki której będziesz mógł odetchnąć pełną piersią. Swoboda oraz prywatność to największe zalety takiego rozwiązania – nie będziesz miał sąsiadów za ścianą, dzięki czemu wolny czas możesz spędzić jak zechcesz. Domki wyposażone są w aneksy kuchenne, dzięki którym samodzielnie możesz przygotować sobie takie jedzenie, na jakie masz ochotę – tłumaczy specjalista z firmy Domki Falsztyn.

W domku możesz zatrzymać się z większą ilością osób i dzięki temu zaoszczędzić na noclegu. Jednak wiadomo na wakacjach liczy się przede wszystkim dobra atmosfera! Tego typu domek usytuowany w cichej i spokojnej okolicy, która przepełniona jest zielenią sprawi, że poczujesz się świetnie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz