Materiał Partnera

Planowanie remontu

Planowanie remontu

Planujesz generalny remont swojego mieszkania? Chcesz całkowicie przeorganizować swoje mieszkanie, by tchnąć w nie nowe życie? Remont tej wielkości nie należy do łatwych, a cała operacja jest niezwykle skomplikowana, czasochłonna i wymagająca dużej ilości gotówki. Podpowiadamy, jak dokładnie rozplanować cały proces remontu i podajemy przydatne wskazówki.

Jak zaplanować generalny remont naszego mieszkania?

Na samym początku musimy zastanowić się, jak dużej skali planujemy remont. Jeżeli mieszkamy w małym mieszkaniu (blok lub kamienica), możemy zatrudnić pojedynczego wykonawcę, który zajmie się wszystkimi pracami, sporządzi harmonogram remontu i wyceni swoją robociznę. W przypadku, gdy posiadamy większe mieszkanie i chcemy wykonać poważniejsze prace, powinniśmy rozważyć zatrudnienie porządnej ekipy remontowej, która zajmie się najodważniejszymi robotami.

Niezależnie od skali planowanego remontu, proponujemy skorzystanie z porady architekta albo projektanta wnętrz. Ludzie z takim doświadczeniem  z pewnością chętnie nam pomogą dokładnie zaplanować cały proces remontu oraz podpowiedzą, na co najbardziej zwracać uwagę oraz, który etap będzie potrzebował od nas trochę więcej uwagi czy pieniędzy. Doświadczony specjalista doradzi nam, jak powinniśmy urządzić mieszkanie w stylu, w jakim chcemy, jak nadzorować prace remontowe oraz na czym nie powinniśmy oszczędzać.

Nie możemy również zapomnieć o uwzględnieniu wszystkich dat zamówień poszczególnych materiałów, a także terminów, narzuconych przez ekipę remontową. Wśród takich przedsiębiorstw, godne zaufania będzie Remer Sp. z o.o, która oferuje kompleksowe usługi remontowo-budowlane.

Harmonogram przeprowadzenia generalnego remontu

Jak skończyliśmy sporządzać listę prac, które zostaną wykonane w naszym mieszkaniu, przy pomocy fachowców musimy ustalić dokładny harmonogram tych prac. Tutaj podpowiemy jak dokładnie powinien wyglądać proces generalnego remontu krok po kroku:

● na początku powinniśmy zlecić przeprowadzenie prac konstrukcyjnych takich zburzenie niechcianych ścian, postawienie nowych, wykonanie zabudowy rur,

● z racji ewentualnego przeprojektowania instalacji gazowej lub centralnego  ogrzewania, należy podjąć się prac instalacyjnych,

● teraz można zająć się wstawieniem nowych okien,

● w tym punkcie czas na wyrównanie ścian, sufitów i przygotowanie ich do malowania,

● wykończenie wszystkich powierzchni, czyli sufitów, ścian i podłóg,

● prace montażowe, w skrócie instalacja gniazdek, lamp

● montaż wszystkich półek, szaf i mebli.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Piękna 15
tel. 502 565 096
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz