Materiał Partnera

Plandeka samochodowa jako nośnik reklamy

Plandeka samochodowa jako nośnik reklamy

Reklama zewnętrzna, inaczej outdoorowa to wielki format, nowoczesne nośniki reklamy i wiele niestandardowych rozwiązań. Wykorzystuje ona wiele mediów począwszy od aktywnych, na video-bilboardach po pasywne na plakatach. Umieszcza się ją w uczęszczanych miejscach takich jak ulice, środki komunikacji, czy wręcz na środkach komunikacji, jak autobusy, samochody, czy samochody ciężarowe. Właśnie o tym ostatnim rodzaju reklamy opowiemy w tym artykule.

Reklama wielkoformatowa na mobilnym nośniku

Mobilne nośniki reklamy możemy podzielić na reklamę na samochodach i wielkoformatową reklamę na plandekach pojazdów ciężarowych. Ze względu na specyfikę produktu, jego wielkość i wynikające z rozmiarów znaczenie, a także znaczące możliwości promocyjne nośnika, zasługuje on na szczególną uwagę. Wykonanie nadruku reklamowego na plandece obejmuje wykonanie wielkoformatowego wydruku solventowego na nowej plandece przed zgrzaniem jej na pojeździe. Najczęściej ta sama firma zajmuje się wykonaniem plandek i nadruków reklamowych na nich oraz montażem na konstrukcji naczepy samochodu. Czym innymi jest wykonanie nadruku na nowej plandece, a innej technologii wymaga nadruk na istniejącym okryciu plandekowym, który wykonuje się metodą aplikacji, a także łączeniem nowych elementów drukowanych z istniejącą plandeką. Ta metoda polega na tym, że drukuje się reklamę w pełnej gamie kolorów a następnie wgrzewa się ją w element plandeki na samochodzie. Można w ten sposób wgrzewać cały bok plandeki, bądź też wkomponować mniejsze elementy w istniejące pokrycie Ta metoda wymaga, by istniejąca plandeka była w bardzo dobrym stanie. Niewskazane jest też wykonywanie reklam metodą aplikacji, jeśli plandeka była kiedykolwiek podawana procesom konserwującym przy użyciu wosków, gdyż wtedy zgrzanie nadruku z plandeką może nie być efektywne.

Jak wykonuje się nadruki reklamowe na plandekach?

Najlepszą metodą wykonania nadruku reklamowego na plandece samochodowej jest druk solwentowy, który zapewnia pełną gamę barw reklamy, a także jej trwałość nawet w zetknięciu z wieloma czynnikami szkodliwymi dla kolorów, jak światło słoneczne, czy tarcia pyłów w czasie jazdy. Druk solwentowy w zakładzie produkcji plandek Jan Pol PW jest jednak możliwy jedynie w przypadki plandek nowych, gdzie wydruk reklamy następuje najpierw, a dopiero potem wykonuje się okrycie plandekowe. Sposób wykonania reklamy na plandece uzależniony jest też od rodzaju grafiki, jaka ma być eksponowana na plandece. W przypadku, gdy plandeka jest już wykonana i zamontowana na konstrukcji pojazdu można wykonać grafikę wektorową bezpośrednio aplikowaną na okrycie plandekowe przy wykorzystaniu metody szablonowej. Można też połączyć grafikę wektorową z reklamą wydrukowaną w technice druku wielkoformatowego.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz