Artykuł sponsorowany

Piwa regionalne – dlaczego warto spróbować?

Piwa regionalne – dlaczego warto spróbować?
O tym, że smakoszy piwa nie brakuje, nie trzeba przekonywać nikogo. Podczas spotkań z przyjaciółmi, przy oglądaniu meczu z kolegami, czy przy wieczornym relaksie przed telewizorem, piwo jest jednym z najczęściej wybieranych trunków. Głównie ze względu na swoje walory smakowe. Coraz większą popularnością cieszą się piwa regionalne i browary rzemieślnicze. Czy są to produkty, którymi warto się zainteresować?

Wysoka jakość

Piwa regionalne i browary rzemieślnicze to produkty, które nie są produkowane na skalę masową. Jako że ich producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie wygrają ilościowej rywalizacji z wielkimi koncernami, w ich produkcji na pierwszym miejscu stawia się jakość warzenia oraz składniki pochodzenia wyłącznie naturalnego. Co świadczy tak naprawdę o dobrym warzeniu piwa? Przede wszystkim czas. Choć jest ona różny dla poszczególnych gatunków, dla uzyskania najlepszych walorów smakowych, pod żadnym pozorem nie wolno go przyspieszać. Niestety jest to dość powszechnie stosowana praktyka w warzelniach, w których stawia się na ilość. Ogromną rolę w popularyzacji piw regionalnych oraz rzemieślniczych odgrywają profesjonalne hurtownie, które chcą wspomóc w ten sposób najmniejszych producentów.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Zofmar, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz sprawnie funkcjonującej logistyce od lat wspiera rozwój małych browarów poprzez dystrybucję ich towarów. Dzięki takiemu rozwiązaniu piwa regionalne powoli stają się produktami szeroko dostępnymi. Zdobywają również coraz większe uznanie wśród odbiorców. Co jeszcze warto wiedzieć o piwach rzemieślniczych?

Piwa regionalne – cena

Jak to bywa w przypadku każdego produktu, dość sporo kontrowersji wywołuje cena niektórych z piw rzemieślniczych. Zdarza się, że jednak butelka piwa rzemieślniczego kosztuje tyle, ile dwie butelki trunku z dużego koncernu. Oczywiście błędem jest rozpatrywanie tego w kategoriach wysokich marży, czy zachłanności producentów. Najlepszym sposobem na zrozumienie tego, skąd wynika cena browaru, jest rzut oka na skład. W piwach rzemieślniczych nie występują polepszacze smaku, grysik kukurydziany zamiast słodu, czy syrop glukozowy.

Jednym słowem wszystko, co może stanowić tani zamiennik produktów naturalnych. W przypadku piw rzemieślniczych płaci się przede wszystkim za jakość i walory smakowe. Duszą piw produkowanych na mniejszą skalę jest krystalicznie czysta woda oraz chmiel i słód. Proces warzenia nie jest przyspieszany, dzięki czemu wszystko odbywa się tak, jak trzeba. Cena piw regionalnych na pewno jest w stanie się obronić, ponieważ najczęściej jest to produkt stworzony przez koneserów dla koneserów.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz