Artykuł sponsorowany

Pilsvar – pyszne piwo z Grybowa

Pilsvar – pyszne piwo z Grybowa

Browar Pilsweizer zlokalizowany jest na terenie Ziemi Grybowskiej. Region ten słynie z długiej tradycji warzenia piwa. Szacuje się, że pierwsze trunki powstawały tu w okolicy 1804 roku. To właśnie wtedy powstał browar w Siołkowej, który zaczął rozwijać się coraz prężniej pod opieką czeskiego piwowara Franciszka Paschka. Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tej niełatwej sztuki rzemieślniczej. Stworzenie zdrowego, naturalnego i smacznego piwa jest nie lada wyzwaniem. Ale kreatorom marki Pilsvar się to udało!

W czym tkwi tajemnica piw regionalnych?

Polacy coraz chętniej sięgają po piwa warzone w regionalnych browarach. Charakteryzują się one wyjątkowym smakiem i unikalną barwą. Piwa rzemieślnicze powstają na bazie naturalnych składników według receptur stosowanych przez wieki. Receptury te różnią się w zależności od regionu, z którego pochodzi dany trunek. Marka Pilsvar oferuje klientom piwa:

  • pszeniczne,
  • ciemne,
  • ciemne smakowe – malinowe, miodowe, trzcinowe,
  • górnej fermentacji English IPA,
  • Porter Galicyjski,
  • APL American Pale Lager
  • bezalkoholowe.

Każde z piw produkowane jest z dużym zaangażowaniem i pasją, co przekłada się na ich popularność wśród zwolenników takich napojów alkoholowych.

Jaka jest zawartość alkoholu w piwie marki Pilsvar?

Procentowa zawartość alkoholu w trunku zależy od zawartości ekstraktu i czasu fermentacji. To właśnie ten proces odpowiada za wytworzenie się alkoholu etylowego w trunku. Jak to się dzieje? Jednym ze składników piwa są drożdże. Przekształcają one cukry powstałe ze słodu, czyli skiełkowanych i wysuszonych ziarnach jęczmienia. To właśnie słód odpowiada za smak i zapach piwa. Im więcej ekstraktu znajduje się w słodzie, tym większą jest on pożywką dla drożdży, a to wpływa bezpośrednio na moc piwa.

Średnia moc tego trunku oscyluje w granicach 5%. Wśród piw oferowanych przez markę Pilsvar za najmocniejsze należy uznać portera galicyjskiego o 9%-owej zawartości alkoholu. Sporo słabsze są piwa smakowe (5,5%) i góralskie (poniżej 5%). W okresie wakacyjnym warto zaś postawić na piwa bezalkoholowe, które są lekkie i orzeźwiające.

Piwa Pilsvar– smak doceniony przez piwoszy

Wysoką jakość trunków produkowanych przez Pilsvar potwierdzają liczne certyfikaty i wygrane konkursy. Firma może się poszczycić następującymi wyróżnieniami:

  • brązowy medal na XIV Festiwalu Piw Polskich w Łodzi 2001,
  • srebrny medal na XV Festiwalu Piw Polskich w Łodzi 2002,
  • wyróżnienie w XXV edycji „Kapelusza Merkurego” za jakość piwa REJENT MOCNE i sukces rynkowy piwa GRYBÓW PREMIUM w skali ponadregionalnej, 2002,
  • nagroda w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” podczas wystawy AGRO-PROMOCJE 2003 w Nawojowej,
  • nagroda „PERLA 2003″ w Wielkim Finale Krajowego Konkursu ‚Nasze Kulinarne Dziedzictwo” podczas Międzynarodowych Targów Poznanskich POLAGRA-FARM.
  • Ogólnopolskie święto 49. Chmielaki Krasnostawskie 2019 chmielarzy i piwowarów, konsumencki konkurs piw 3. miejsce w kategorii Piwa jasne w stylu European Lager o ekstrakcie 11-12,9 *Plato.

Piwa warzone w Browarze Pilsweizer dostępne są w wybranych sklepach patronackich.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz