Materiał Partnera

Pilot Proxima HB – otwórz swoją bramę inaczej niż wszyscy

Pilot Proxima HB – otwórz swoją bramę inaczej niż wszyscy

Jeżeli jesteś użytkownikiem automatycznej bramy wjazdowej, garażowej lub szlabanu, to zapewne sterujesz nią za pomocą pilota breloczkowego. Jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, które w większości przypadków jest wystarczające. Posiada jednak kilka minusów.

Przede wszystkim pilot breloczkowy możesz zgubić lub ktoś może go ukraść, a wtedy osoba niepowołana będzie miała dostęp do Twojej bramy. W pilocie breloczkowym należy pamiętać o wymianie baterii. Kolejny minus to kwestia estetyki. Piloty wielu producentów są duże i nie grzeszą wyrafinowanym designem. Ponadto piloty z racji częstego używania ulegają zniszczeniu.

Proxima, wieloletni producent urządzeń elektronicznych z zakresu automatyki bram i rolet, stworzyła pilota HB do zabudowy w pojeździe, który jest doskonałą alternatywą do klasycznych pilotów breloczkowych.

Pilot PROXIMA HB jest nadajnikiem czterokanałowym, który podłączamy na przykład pod zasilanie świateł drogowych, dzięki czemu możesz otworzyć swoją bramę „mrugając światłami”. Pojedyncze podanie zasilania świateł drogowych jest odpowiednikiem pierwszego przycisku pilota breloczkowego, drugi przycisk pilota to podwójne podanie zasilania świateł drogowych, trzeci i czwarty przycisk to potrójne i poczwórne podanie zasilania świateł drogowych. Jest to sugerowany sposób podłączenia, ale oczywiście możesz wykorzystać w swoim pojeździe dowolny przycisk lub sygnalizator akustyczny. Wbudowanego pilota trudno ukraść, a dla większego bezpieczeństwa możesz go tak podłączyć, by do jego działania wymagana była włączona stacyjka.  Rozwiązanie jest estetyczne, gdyż pilot jest niewidoczny z racji montażu. Nie musisz martwić się o baterie i ich wymianę, ponadto pilot PROXIMA HB nie ulegnie zniszczeniu, chyba że rozbijesz swoje auto, czego nie życzymy.

Urządzenie posiada homologację E20, która jest niezbędna dla produktów montowanych w pojeździe. Pilot HB  kompatybilny jest z wieloma systemami bramowymi dostępnymi na rynku.

Szczegółowe informacje na temat pilota PROXIMA HB znajdziesz na stronie producenta. Warto również zapoznać się z filmem pokazującym możliwości urządzenia na kanale YouTube.

Opracowanie:
Toruń, Polna 23 lok. A
tel. 56 660 20 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz