Materiał Partnera

Piłeczki plastikowe - zabawa, zdrowie i edukacja.

Piłeczki plastikowe - zabawa, zdrowie i edukacja.

Piłeczki z plastiku to doskonałe narzędzie zabawy, które sprawdzi zarówno jako samodzielna zabawka, jak i niezbędny element różnego rodzaju placów rozrywki lub popularnych suchych basenów. Warto jednak pamiętać, że kolorowe piłeczki pozwalają naszym pociechom nie tylko miło spędzić czas, ale jednocześnie bawiąc uczą oraz pozytywnie wpływają na ich motorykę oraz rozwój ruchowy naszych pociech.

Nie tylko zabawa

Nie da się ukryć, że piłeczki z plastiku to zabawka uniwersalna, którą można turlać, podrzucać, rzucać, gnieść, łapać lub obracać w rączce. Wszystkie te czynności, poza wspaniała rozrywką, usprawniają u najmłodszych motorykę oraz panowanie nad ciałem, ćwiczą koordynację oko-ręka, wzmacniają mięśnie, a także zachęcają do ruchu. Dzięki nim dziecko uczy się nazw kolorów oraz jak je rozróżniać, a intensywne barwy pobudzają zainteresowanie oraz działają stymulująco na wzrok, a także rozwijają kreatywność u młodszych i nieco starszych pociech. Kolorowe piłeczki również doskonale sprawdzą się podczas rehabilitacji, w tym także dzieci niepełnosprawnych, upośledzonych lub autystycznych, w czasie zajęć korekcyjnych i poprawiających postawę, zarówno młodszych, jak i starszych pociech, a także w przypadku ogólnej kondycji dziecka. Warto też pamiętać, że zabawa w suchym basenie lub na specjalnym placu zabaw, wypełnionym kolorowymi piłeczkami to świetna metoda na masaż całego ciała, a co za tym idzie – rozluźnienie mięśni.

Produkt bezpieczny dla dziecka

Warto jednak pamiętać, że zabawki z plastiku muszą być bezpieczne dla dzieci i ich opiekunów. Jest to oczywiste dla każdego, a co za tym idzie nie dziwi, że istnieją przepisy, które określają w jaki sposób zapewnić i udowodnić to bezpieczeństwo zabawek. Dlatego też planując kupno piłeczek warto sprawdzić czy wybrane przez nas produkty są odpowiednio wykonane oraz bezpieczne, a także czy posiadają niezbędne atesty. Gwarantuje nam to, że nasze dziecko będzie podczas zabawy całkowicie bezpieczne, a materiał z którego wykonany jest dany produkt nie będzie powodował uczuleń lub stanowił innego rodzaju zagrożeń. W przypadku piłeczek, ich producent, taki jak firma A-z Przemysław Dróżdż, powinien posiadać przede wszystkim dokumenty potwierdzające, iż są one nietoksyczne oraz dopuszczone do kontaktu z dzieckiem i mają przebadany skład chemiczny. Niezbędny jest także certyfikat CE (spełnianie wymagań WE), który świadczy o tym, że są one bezpieczne i tym samym mogą być dostępne na terenie Unii Europejskiej.

Swobodna zabawa plastikowymi piłeczkami w ciągu dnia to bardzo cenne chwile. Zapewnią one naszemu dziecku wiele rozrywki, pozytywnie wpłyną na jego rozwój, a jednocześnie pozwolą rodzicom na wspólne spędzenie czasu ze swojąpociechą.

Opracowanie:
Poczesna, Południowa 12
tel. 695 759 380
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz