Materiał Partnera

Pikowanie niciowe czy ultra dźwiękowe?

Pikowanie niciowe czy ultra dźwiękowe?
Pikowanie materiału to zabieg krawiecki, który jest znany od wielu lat. Ma za zadanie nie tylko poprawić wygląd materiału, poprzez naniesienie wzoru, ale również jego właściwości – między innymi gwarantuje równe rozmieszczenie wypełnienia. Istnieją dwa sposoby pikowania – niciowe oraz ultradźwiękowe. Na czym polegają poszczególne metody pikowania i która lepiej się sprawdzi w Twoim przypadku?

Pikowanie niciowe

Pikowanie niciowe jest podstawową i najbardziej tradycyjną metodą, znaną od lat. Jak sama nazwa wskazuje, do jego wykonania niezbędne są igły wyposażone w mocne nici. W dzisiejszych czasach sposób ten został skomputeryzowany i pikowanie jest wykonywane przy użyciu nowoczesnych maszyn. Dzięki możliwości dokładnego ich zaprogramowania można uzyskać precyzyjny i powtarzalny wzór. Pikowanie niciowe umożliwia wykonywanie nieograniczonej ilości wzorów, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku większości tkanin. Zamówienia mogą być realizowane według gotowych projektów, jak i indywidualnych wskazówek klienta. Pikowanie możne być wykonywane na tkaninach o różnych rozmiarach, od niewielkich poszewek ja jaśki po duże kołdry i narzuty.

Pikowanie ultradźwiękowe

Pikowanie ultradźwiękowe jest sposobem nowoczesnym, jednak równie popularnym. Tkaniny są łączone bez użycia igieł i nici, poprzez charakterystyczne wytłoczenie wzoru. Takie zgrzanie ze sobą materiałów zapewnia połączenie nie tylko trwałe, ale także wyjątkowo elastyczne. Podobnie jak w przypadku pikowania niciowego, również ultradźwiękowe umożliwia wykonanie wielu różnorodnych wzorów. Sprawdza się w przypadku tkanin, których przeszycie zwykłą igłą mogłoby doprowadzić do zniszczenia lub nieestetycznego wykończenia. Mimo groźnie brzmiącego procesu „zgrzewania” pikowanie ultradźwiękowe jest szybkie i całkowicie bezpieczne dla materiałów.

Jak wybierać?

Zarówno pikowanie niciowe, jak i ultradźwiękowe oferuje między innymi firma Mark-Arko, której siedziba znajduje się w Toruniu. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się również wysokiej jakości podszewki, tkaniny, pikowarki oraz gotowe produkty, takie jak kołdry, poduszki i narzuty. Wybranie odpowiedniej metody pikowania zależy od rodzaju tkaniny, a także indywidualnych preferencji. Osoby, które nie znają różnicy pomiędzy dwiema metodami i nie mają doświadczenia w pracy z różnymi tkaninami, mogą poprosić o pomoc przedstawiciela firmy, która zajmuje się profesjonalnym pikowaniem. Pomoże on nie tylko w wybraniu optymalnej metody, ale także wzoru, który pozwoli na stworzenie wyjątkowo estetycznego i funkcjonalnego pikowania.

Opracowanie:
Wyszków, Leśna 3
tel. 517 255 757
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz