Materiał Partnera

Pies z legalnej hodowli – dlaczego warto?

Pies z legalnej hodowli – dlaczego warto?

Posiadanie czworonożnego przyjaciela to nie tylko sporo zabawy, ale też wiele obowiązków. Decydując się na psa, należy pamiętać o poznaniu jego rodowodu oraz nabyciu podstawowej wiedzy odnośnie wybranej rasy. Okazuje się bowiem, że poszczególne zwierzęta wymagają m.in. określonej aktywności czy specjalistycznej karmy. Warto więc zdecydować się na czworonoga z legalnej hodowli – jakie korzyści daje takie rozwiązanie?

Najlepszy przyjaciel

Psy towarzyszą człowiekowi w wielu sytuacjach – są wykorzystywane do obrony, niektóre rasy pomagają ludziom w transportowaniu towarów, inne zaś służą osobom niepełnosprawnym. Najczęściej czworonogi zostają pełnoprawnymi domownikami i stają się najlepszymi przyjaciółmi swoich właścicieli. Istotna jest jednak socjalizacja oraz właściwie realizowany plan hodowlany, dzięki którym pies będzie przystosowany do ciągłego przebywania z ludźmi, w tym nawet z małymi dziećmi. Z tego powodu warto wybrać renomowaną, legalną hodowlę, taką jak np. HUNDO KORO. Profesjonalni hodowcy doskonale wiedzą, w jaki sposób prowadzić zwierzę, dzięki czemu szczenięta są nieskazitelne pod względem charakterologicznym. Zakupione w takim miejscu czworonogi mogą z powodzeniem startować w wielu konkursach czy na wystawach, na których będą w stanie zdobyć cenne trofea. Istotne jest jednak wybranie odpowiedniej rasy i jej właściwa pielęgnacja – niezbędne wskazówki przekazane przez hodowców mają kluczowe znaczenie. Jakimi rasami warto się zainteresować?

Specyficzne rasy

Jednym z popularnych psów do towarzystwa oraz przeznaczonych do stróżowania jest mastif tybetański. Jest to rasa hodowana od wielu lat, która była wykorzystywana do ochrony klasztorów czy pilnowania stad w pasmach górskich. Wynikało to w pewnym stopniu z budowy czworonoga – psy tej rasy są silne, masywne i charakteryzuje je mocny kościec. Dzięki temu mastif tybetański łatwo przystosowywał się do pracy nawet w trudnych warunkach, a obecnie świetnie radzi sobie jako obrońca rodzinnego ogniska. Warto zadbać o to, by szczenię pochodziło z legalnej, renomowanej hodowli psów. Dotyczy to również czworonogów rasy shiba inu, które będą doskonale wyglądającymi, wiernymi towarzyszami rodziny. Tego typu psy są też wykorzystywane do polowania na ptaki czy młodą zwierzynę – shiba inu to zwierzęta o wyjątkowych zmysłach, co czyni je bardzo czujnymi i błyskotliwymi. Charakteryzuje je specyficzny wygląd – rasa ta jest niewielkich rozmiarów, ale ich budowa jest mocna i silna, z kolei chód wygląda niezwykle efektownie. Warto zwrócić uwagę na istotne cechy tych psów. Hodowane w odpowiednich warunkach czworonogi nie będą agresywne czy płochliwe, a ich ogon nie powinien być wiszący lub krótki.

Opracowanie:
Podczachy 13
tel. 609 199 728
Oceń artykuł (1)
1,0
Komentarze
Dodaj komentarz