Materiał Partnera

Pierwsza gitara – co wybrać, czyli gitara klasyczna vs akustyczna

Pierwsza gitara – co wybrać, czyli gitara klasyczna vs akustyczna

Dla wielu osób muzyka jest niezwykle ważnym elementem życia. Niektórzy chcą wejść
na kolejny poziom i pragną nauczyć się gry na swoim ulubionym instrumencie. Muzyka jest Twoją pasją i potrafisz godzinami słuchać swoich ulubionych wykonawców? Postanowiłeś, że pora spróbować swoich sił w muzykowaniu? Jeżeli zastanawiasz się, jaką gitarę wybrać, gdy jesteś na początku swojej przygody, trafiłeś we właściwe miejsce! Dowiedz się, czy lepiej postawić na gitarę akustyczną czy klasyczną.

Jeżeli szukasz gitary, która będzie doskonała do stawiania pierwszych kroków w muzycznym świecie, zdecyduj się na gitarę akustyczną lub klasyczną. Miłośników mocnych brzmień zwykle kusi popularna gitara elektryczna, jednak warto zostawić ją na później, gdy poznamy już podstawowe chwyty i melodie. Pamiętaj – naukę zawsze lepiej zacząć od prostszego instrumentu.

Gitara akustyczna a klasyczna

Zarówno gitara akustyczna, jak i klasyczna doskonale sprawdzą się przy nauce grania na instrumencie strunowym. Którą z nich warto wybrać? Podejmij decyzję na podstawie muzyki, która Cię interesuje. Gitara klasyczna świetnie spisze się przy wykonywaniu muzyki poważnej, ma nylonowe struny i jest idealna do grania palcami. Natomiast gitary akustyczne zadowolą fanów muzyki rozrywkowej. Ich struny są metalowe, a instrument często można podpiąć pod wzmacniacz. Zwykle gra się na nich kostką (piórkiem). Niezależnie od tego, jaki instrument Cię interesuje, pamiętaj, że zawsze warto stawiać na sprawdzony sklep, który oferuje nie tylko najlepszy sprzęt, ale także atrakcyjne ceny, tak jak sklep muzyczny Music Store Sklep Muzyczny Instrumenty muzyczne, nagłośnienie.

Pierwszy instrument strunowy

Jeżeli nie masz sprecyzowanego rodzaju muzyki, który chcesz wykonywać, wybierz gitarę klasyczną. Dzięki temu, że jej struny są wykonane z nylonu, Twoje pierwsze tygodnie nauki będą mniej bolesne i unikniesz odcisków na palcach. Pamiętaj, że jeżeli wciąż nie jesteś przekonany, jaki rodzaj gitary wybrać, warto zapytać znajomych, czy nie dysponują instrumentem, który mógłbyś pożyczyć na kilka godzin. Dzięki temu upewnisz się, jaka gitara będzie dla Ciebie najlepsza.

Muzyka jest nieodłącznym elementem życia wielu osób. Jeżeli nie chcesz pozostawać biernym słuchaczem, zacznij naukę gry na instrumencie! Tego typu doświadczenie na pewno da Ci satysfakcję, a być może przerodzi się w prawdziwą pasję, a Ty odkryjesz swój talent.
Pamiętaj, żeby kupować najlepsze instrumenty muzyczne – stworzone przez renomowanych producentów.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
 .
.
21.01.2020
Kluczowy jest dobry i pewny sklep. Bo jak komuś nie zależy to i na jakimś straganie znajdzie gitarę, ale czy ona się do czegoś nadaję? No właśnie nie. Ja osobiście polecam tutaj wspomniany już wcześniej RIFF. Super miejsce i super ludzie, którzy znają się i doradzą tak, że człowiek nie żałuje swojej decyzji.
 .
.
21.01.2020
Ja bardziej bym się zastanawiał gdzie a nie co. Bo i tak jak się człowiek zdecyduje to jest pytanie gdzie kupić. Ja kupiłem w swoim życiu dwie gitary. Pierwsza była słabym wyborem, ale za to druga kupiona w salonie muzycznym Riff to prawdziwy strzał w 10! Cenowo? Bardzo ok wg mnie. A doradzono mi co wybrać i wcale nie kierowano się tym żebym wydał jak najwięcej tylko żeby ta gitara rzeczywiście była dla mnie odpowiednia.