Materiał Partnera

Pierścionek z rubinem – wyjątkowy prezent dla ukochanej kobiety

Pierścionek z rubinem – wyjątkowy prezent dla ukochanej kobiety

Kobiety kochają biżuterię. Podkreśla ona ich osobowość oraz uzupełnia ubiór. Biżuteria z drogocennych kruszców to również doskonały pomysł na prezent, niezależnie od okazji. Jednak z jakichś przyczyn mężczyźni częściej decydują się na zakup kolczyków lub łańcuszka niż pierścionka. Tymczasem pierścionek można podarować komuś nie tylko na zaręczyny. Dobrym przykładem są pierścionki z rubinem, które mogą symbolizować szeroki wachlarz uczuć. Kiedy i dlaczego warto je sprezentować ukochanej kobiecie?

Dlaczego rubin jest czerwony?

Rubin nazywany jest królem kolorowych kamieni szlachetnych. To jedna z najcenniejszych odmian korundu. Minerał ten zawdzięcza swój czerwony kolor obecności chromu. Najbardziej pożądane przez jubilerów są rubiny o głębokiej, wyrazistej barwie z delikatnym tonem niebieskiego. Nazywa się je rubinami w kolorze gołębiej krwi. Jednak kamienie te mogą występować również w szerokiej gamie czerwieni, aż po czerwony brąz. I wszystkie te barwy zachwycają unikalnym pięknem. Rubiny doskonale komponują się z żółtym i białym złotem. Mniej wartościowe kamienie zestawia się również ze srebrem.

Co symbolizuje rubin?

Rubin symbolizuje miłość i pożądanie. To kamień o silnej energii, zwracający uwagę osób postronnych. Jak przekonuje jubiler ze sklepu internetowego FUGART – rubiny polecane są kobietom pewnym siebie, odważnym, idącym przez życie z wysoko podniesioną głową. Według egipskich legend, noszenie biżuterii z rubinami sprzyja szczęściu i bogactwu. Starożytni Grecy także uznawali ten kamień za symbol dobrobytu. Rubinom przypisuje się również domniemane właściwości zdrowotne. Znawcy litoterapii twierdzą, że minerały te korzystnie wpływają na pracę serca i całego układu krwionośnego. Można w to wierzyć lub nie, lecz nie da się zaprzeczyć, że biżuteria z rubinami niejedną kobietę przyprawia o szybsze bicie serca. Prezentuje się zjawiskowo, nawet jeśli wykonana jest z niewielkich kamieni.

Komu warto wręczyć pierścionek z rubinem?

Pierścionek z rubinem idealnie sprawdzi się jako pierścionek zaręczynowy. Jednak nie warto postrzegać go tylko w takich kategoriach. Biżuteria z czerwonym kamieniem doskonale nada się na rocznicę ślubu. Zwłaszcza czterdziestą, która nazywana jest właśnie rubinową. Można też podarować ją córce z okazji 18. urodzin jako pierwszą, „poważną” błyskotkę. Pierścionek z rubinem z pewnością ucieszy również świeżo upieczoną mamę oraz kobietę, która swoje dzieci dawno odchowała i teraz z lubością obchodzi Dzień Matki. Rubin to po prostu miłość zaklęta w czerwonym kamieniu. A miłością trzeba się dzielić.

Opracowanie:
Rzeszów, al. Piłsudskiego 44
tel. 17 850 34 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz