Artykuł sponsorowany

Pierogarnia Zamojska – najsmaczniejsze dania kuchni polskiej

Pierogarnia Zamojska – najsmaczniejsze dania kuchni polskiej
Tradycyjne dania kuchni polskiej najczęściej kojarzą nam się z domem i rodzinną atmosferą. I choć funkcjonuje wiele restauracji, które oferują dania kuchni włoskiej, amerykańskiej czy chińskiej, to wciąż wielu Polaków uważa, że nic nie może równać się z niedzielnym obiadem w domu rodzinnym. Rosół, barszcz, kotlet mielony lub schabowy, pierogi – to tylko przykłady posiłków, które są w naszym kraju spożywane i uwielbiane. Możemy ich spróbować w Pierogarni Zamojskiej, prowadzonej przez Elżbietę Blaszyńską.

Czym wyróżnia się kuchnia polska?

Na kształtowanie się polskiej kuchni oddziaływały wpływy niemieckie, rusińskie, francuskie czy żydowskie. Stąd tradycyjne dania charakteryzują się dużą różnorodnością smaków, a także możemy spotkać się z odmiennymi recepturami w zależności od regionu. Jednakże ze względu na fakt, iż Polska to kraj rolniczy, podstawę wielu przepisów stanowią zboża – takie jak jęczmień czy proso – oraz kasze. Choć najczęściej korzystamy z mięsa zwierząt hodowlanych, w wielu daniach pojawiają się ryby słodkowodne oraz dziczyzna. Ważny element stanowią także warzywa – głównie kapusta, fasola, marchew, ziemniaki, ogórki oraz buraki. Uważa się, że dania kuchni polskiej są dość ciężkie, jednak obecnie coraz częściej stosowane są zdrowsze lub wegetariańskie zamienniki poszczególnych składników, dzięki czemu potrawa staje się mniej kaloryczna. 

Jakie są najpopularniejsze dania kuchni polskiej?

Jak zostało wspomniane, kuchnia polska charakteryzuje się różnorodnością oraz jest odmienna dla różnych regionów. Świadczy o tym oferta Pierogarni Zamojskiej, gdzie znajdziemy około dziesięciu rodzajów samych pierogów – z farszem owocowym bądź wytrawnym. Przygotowywane są ręcznie na miejscu, w oparciu na wieloletniej recepturze. Ponadto firma Elżbiety Blaszyńskiej proponuje takie dania, jak: 
  • Kopytka – kluski, których podstawą są ugotowane i zmielone ziemniaki; 
  • Naleśniki – tu również możemy wybrać wersję słodką bądź wytrawną;
  • Kotlety mielone, schabowe i ziemniaczane;
  • Gołąbki – z wieprzowego mięsa mielonego, zawijane w rolki liści kapusty;
  • Placki ziemniaczane – przygotowywane ze startych ziemniaków, mąki i jajek;
  • Krokiety z kapustą; 
  • Surówki ze świeżych warzyw, idealne do zestawów obiadowych. 

Chcąc spróbować tradycyjnych polskich dań, przygotowywanych w Pierogarni Zamojskiej, możemy udać się do jednego z punktów na terenie Zamościa lub skorzystać z możliwości dowozu na wskazany adres. 

Opracowanie:
Zamość, Partyzantów 9
tel. 84 627 12 75
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz