Materiał Partnera

Piękny i dobrze zorganizowany ogród

Piękny i dobrze zorganizowany ogród

Posiadanie przydomowego ogrodu daje wiele możliwości. To miejsce, w którym można uprawiać warzywa i owoce. To przestrzeń do spotkań towarzyskich i fetowania w gronie rodziny i przyjaciół. To teren do zabaw dla najmłodszych. I wreszcie azyl-oaza spokoju, miejsce odpoczynku po ciężkim dniu pracy, w którym można się zrelaksować i odetchnąć. By spełniał wszystkie te funkcje powinien być zaprojektowany i urządzony z głową. Najlepiej przez profesjonalistów.

Przede wszystkim ogród powinien być urządzony w uporządkowany i funkcjonalny sposób, tak by spełniał oczekiwania i potrzeby osób, które z niego będą korzystały. Każdy z domowników powinien znaleźć w nim miejsce dla siebie. Odpowiednie podłoże, drzewa, krzewy, kwiaty powinny tworzyć spójną całość wraz z domem. Wszelkie prace ogrodnicze na większą skalę dobrze zlecić firmie, która urządzi twoją przydomową przestrzeń dokładnie tak, jak tego sobie życzysz. Ta prowadzona przez pana Krystiana Koczura oferuje zarówno usługi ogrodnicze, jak też transportowe, co na pewno przyda się w momencie, kiedy trzeba będzie przewieźć większą ilość ziemi do ogrodu bądź piasku do piaskownicy dla dzieci.

Wyznacz w ogrodzie strefy

Zanim rozpoczną się jakiekolwiek prace w ogrodzie, pomyśl co ma w nim być i jak on ma wyglądać. Sprawę zdecydowanie ułatwi sporządzenie schematycznego rysunku, który będzie zawierał rozmieszczenie instalacji, roślin oraz miejsca do zabawy i wypoczynku. Dzieląc ogród na strefy o wiele łatwiej będzie zagospodarować przestrzeń, by stała się bardziej praktyczna. Frontowa część ogrodu stanowić powinna wizytówkę, dlatego warto przyłożyć się do jej urządzenia. Schludny i uporządkowany teren z ciekawą i różnobarwną roślinnością ma zapraszać do środka. Część ogrodu znajdująca się za domem może zostać podzielona na strefę zabaw dla dzieci, gdzie warto ustawić piaskownicę, huśtawki, zjeżdżalnię czy trampolinę, strefę wypoczynku wyposażoną w wygodne meble ogrodowe oraz miejsce do uprawy warzyw i owoców. Tu dobrze jest postawić szopę na narzędzia i niezbędne sprzęty ogrodnicze, jak też kompostownik.

Wybierz odpowiednie rośliny

Pamiętaj, by wszelkie krzewy i drzewka, czy to ozdobne, czy owocowe, jak też kwiaty, sadzonki i nasiona kupować tylko w sprawdzonych miejscach, od polecanych hodowców sprzedawców. Ważne jest odpowiednie nawożenie, podlewanie oraz pielenie. Wybieraj takie rośliny, które nadają się do hodowania w naszym klimacie. Dowiedz się jaki typ gleby jest potrzebny do ich uprawy, jaka ilość światła słonecznego jest niezbędna do prawidłowego ich wzrostu i rozwoju, no najważniejsze, kiedy je siać/sadzić oraz jakich nawozów i odżywek należy używać. Wybierając rośliny weź pod uwagę rozmieszczenie ścieżek w ogrodzie, ale też kolorystykę kwiatów czy drzew. Żywopłoty i krzewy ozdobne sprawdzą się jako elementy odgradzające poszczególne strefy w ogrodzie, a przy oczku wodnym idealnie będą się prezentowały wysokie odmiany traw. Do podsypania kwiatów czy też drzew przyda się na pewno kora sosnowa. Poza tym, że pełni funkcję izolacyjną, bardzo ładnie się prezentuje.

Opracowanie:
Przedwojów 104
tel. 500 227 509
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz