Materiał Partnera

Piękno i zdrowie tylko z naturalnymi kosmetykami

Piękno i zdrowie tylko z naturalnymi kosmetykami

Każdy z nas używa codziennie wielu kosmetyków: do twarzy, do rąk, a także ciała i włosów. Wielu nie spogląda na skład chemiczny danego produktu, tylko kieruje się marką bądź ceną, która, jak się okazuje, wcale nie musi być taka atrakcyjna jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Warto wiedzieć, że wybór nieodpowiednich kosmetyków wiąże się z konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego najlepiej sięgać po tak zwane kosmetyki naturalne.

Brak szkodliwych substancji

Prawie każdy z nas wie, że kosmetyki konwencjonalne, czyli takie, które są ogólnodostępne drogeriach i sklepach kosmetycznych, w swoim składzie zawierają wiele substancji szkodliwych i konserwujących. Oczywiście wszystkie kosmetyki na rynku powinny zostać przebadane dermatologicznie, ale warto pamiętać o tym, że nie każdy specyfik ma odpowiednio niską dawkę substancji szkodliwych. Łatwo o ich niebezpieczną kumulację, zwłaszcza gdy codziennie stosujemy kilka lub kilkanaście produktów z danym składnikiem – co nie jest rzadkością. Odmienne podejście zostało zastosowane w przypadku kosmetyków naturalnych, które można zakupić między innymi w takim miejscu jak Naturalne Kosmetyki Elżbieta Sasik. To właśnie w takich sklepach znajdziesz kosmetyki pozbawione parabenów, SLS-ów, glikoli, PEG-ów, olejów mineralnych oraz metali ciężkich – te substancje przesuszają skórę, doprowadzają do jej podrażnień, a także wysypek, swędzeń i zaczerwienienia.

Bogaty skład roślinny

Kosmetyki naturalne są bardzo uniwersalne. Wśród nich znajdziemy produkty przeznaczone dla osób dorosłych, dzieci, kobiet lub mężczyzn. Najczęściej mają one bogate, roślinne składy, a do tego są one bardzo czytelne i proste – kosmetyki naturalne zawierają zazwyczaj mało składników, są jednak one bogate w odpowiednie substancje odżywcze. W większości z nich znajdziemy ekstrakty roślinne, oleje roślinne, proteiny, humektanty, glinki, a także olejki eteryczne zapewniające piękne, naturalne zapachy. Kosmetyki naturalne to również kosmetyki ekologiczne, które nie są testowane na zwierzętach, a w najlepszych sklepach znajdziesz również kosmetyki wegańskie (nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego). Warto wiedzieć, że kosmetyki naturalnie świetnie wpływają na kondycję włosów i wzmacniają barierę lipidową skóry. Świetnie oczyszczają pory, a także nawilżają skórę. W przypadku włosów bardzo szybko dochodzi do wzmocnienia końcówek i nadaniu ich strukturze naturalnego połysku.

Jakie kosmetyki naturalne wybrać?

Mniejsze ryzyko podrażnień i alergii skórnych sprawia, że coraz więcej osób skłonnych jest do zaopatrywania się w sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi. Bez problemu można znaleźć tam farby do włosów o naturalnym składzie (np. Herbatint – naturalne farby do włosów), bez amoniaku, parabenów, rezorcyny, metali ciężkich czy alkoholu, które przesuszają włosy i doprowadzają do ich wypadania. Naturalne farby do włosów mają potwierdzoną skuteczność w odżywianiu włosów i nadawaniu im świeżości. Podobnie jest w przypadki między innymi kremów do twarzy – najpopularniejsze są te zawierające ekstrakty ze skrzypu polnego i posiadające właściwości hipoalergiczne. Wśród kosmetyków naturalnych można znaleźć również: naturalne maski do włosów, naturalne peelingi do skóry głowy, olejki do twarzy, kremy pod oczy, a także inne kosmetyki do ciała, włosów, twarzy oraz te pielęgnujące delikatną i wrażliwą skórę małych dzieci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz