Materiał Partnera

Piękne i zdrowe zęby – wizyta u stomatologa to podstawa

Piękne i zdrowe zęby – wizyta u stomatologa to podstawa

Świadomość, jaki wpływ na nasze zdrowie mają zęby, jest obecnie bardzo duża. Zdrowy i ładny uśmiech oraz świeży oddech sprawiają też, że jesteśmy postrzegani jako bardziej atrakcyjni, dodaje nam też pewności siebie. Minęły już czasy, kiedy wizyta u dentysty była przykrym obowiązkiem. Możliwości dzisiejszej stomatologii są naprawdę imponujące. Leczenie zębów wykonuje się szybko i praktycznie bez bólu, ratując nawet te najbardziej zaniedbane.

Z wizytą u stomatologa

Należy pamiętać, że zadbane zęby to przed wszystkim zdrowie całego organizmu. Jednak aby były one zdrowe, konieczne są regularne kontrolne wizyty u stomatologa. Gdy pierwszy raz odwiedzimy wybrany przez nas gabinet stomatologiczny, powinniśmy przygotować się na dokładny wywiad, w którym dentysta pozna nasze dolegliwości, historię chorób oraz czynniki, które mogą w przyszłości wpływać na stan zębów. Dotyczy to między innymi  palenia papierosów. Bardzo ważne jest, aby lekarz stomatolog został poinformowany o stanie naszego zdrowia, gdyż wszelkie informacje mogą mieć ogromne znaczenie np. przy doborze dawki znieczulenia miejscowego, aby nie była szkodliwa. Kolejne wizyty kontrolne, nawet jeśli z naszymi zębami nie dzieje się nic złego, powinny odbywać się co około sześć miesięcy. Wbrew pozorom to że nie odczuwamy początków choroby zębów nie oznacza, że nie dzieje się nic złego. Dopiero lekarz dentysta może jednoznacznie określić stan zdrowia zębów.

Dobry stomatolog poszukiwany

Bardzo często wizyta u stomatologa wiąże się dla nas z dużym stresem. Prawie zawsze jednak okazuje się, że były to obawy nieuzasadnione. Wybierając gabinet stomatologiczny szukajmy przede wszystkim miejsca sprawdzonego, o potwierdzonej opinii, z przyjazną atmosferą, w którym będziemy czuć się swobodnie. To wszystko gwarantuje Nieścior Jarosław, lek. stomatolog, który leczeniem zębów zajmuje się od 1997 roku, prowadząc swoją działalność w Luzinie, w powiecie wejherowskim. Oferuje on kompleksowe usługi stomatologiczne dla dorosłych i dzieci obejmujące borowanie zębów, zakładanie implantów dentystycznych, zakładanie plomb oraz leczenie i wybielanie zębów, a także usługi ortodontyczne. Dysponując nowoczesnym sprzętem wykonuje również zdjęcia RTG. Nieścior Jarosław, lek. stomatolog prowadzi swoją działalność w oparciu o wieloletnie doświadczenie i wiedzę, które nieustannie poszerza poprzez udział w szkoleniach i seminariach.

Prawidłowe odżywianie

Poza oczywistymi metodami dbania o zęby, o których podczas wizyty również poinformuje nas dobry dentysta, takimi jak mycie ich rano i wieczorem odpowiednią pastą, używanie nici dentystycznej lub płukanie ust specjalnymi płynami, niezbędna jest także odpowiednia dieta. Szczególnie negatywny wpływ na nasze zęby ma cukier zawarty w różnego rodzaju słodyczach. W diecie osób dbających o zęby nie powinno zabraknąć produktów zawierających wapń, który jest podstawowym budulcem zębów. Dotyczy to przede wszystkim mleka i przetworów mlecznych. Bardzo ważne jest spożywanie owoców i warzyw, które są źródłem witamin i minerałów niezbędnych dla naszego zdrowia. Wpływają one nie tylko na zęby, lecz także i na dziąsła, które utrzymują zęby w prawidłowej pozycji. Warto także ograniczyć picie kawy i czarnej herbaty ponieważ powodują one tworzenie się ciemnego osadu na zębach. Podstawowym napojem powinna być woda mineralna.

Warto mieć świadomość, jak wielki wpływ na cały organizm, a także na nasze samopoczucie i odbiór naszej osoby w otoczeniu, mają zdrowe zęby. Dlatego pamiętajmy, że dbając o nie najlepszy efekt osiągniemy łącząc odpowiednią dietę, codzienną higienę jamy ustnej oraz regularne wizyty w przychodni stomatologicznej.

Opracowanie:
Luzino, Robotnicza 1
tel. 58 678 25 57
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz