Materiał Partnera

Piękne detale – jak ozdobić budynek oraz wnętrze mieszkania?

Piękne detale – jak ozdobić budynek oraz wnętrze mieszkania?

Gdyby nie piękne detale, wszystkie kamienice wyglądałyby bardzo podobnie i dość nudno. To właśnie ornamenty, gzymsy, listwy umieszczone wokół okien i inne dodatki sprawiają, że budynki pięknie się prezentują. Nowoczesna sztukateria najczęściej powstaje ze styropianu, a odpowiednie powłoki zapewniają jej trwałość i ładny wygląd. Używając jej, możemy upiększyć każdy budynek.

Piękne wykończenie

O indywidualnym charakterze wnętrza decydują szczegóły. Dlatego, jeśli chcemy, by nasze mieszkanie było piękne i niepowtarzalne, koniecznie decydujemy się na sztukaterie.  To bardzo prosty i niedrogi sposób, by w mieszaniu zapanował pewien specyficzny klimat. Nowoczesna sztukateria jest bardzo lekka. Można wybierać spośród wielu atrakcyjnych wzorów lub zamówić wykonanie jej zgodnie z naszym własnym projektem. Wykonywaniem i sprzedażą sztukaterii zajmują się między innymi pracownicy firmy PPHU STYRO Jacek Przetakiewicz

Jesteśmy producentem sztukaterii styropianowej z 11-letnim doświadczeniem. W naszej bogatej ofercie są: listwy przyokienne, gzymsy, kolumny, pilastry, bonie narożne, zworniki, zwieńczenia, a także figury 3D, logo firmowe i inne nietypowe zamówienia wytwarzane ze styropianu – mówi jeden z pracowników firmy.

Przy pomocy styropianowej sztukaterii możemy nadać naszemu wnętrzu wyjątkowego, eleganckiego charakteru albo popuścić wodze fantazji i zadecydować się na jakieś nietypowe ornamenty.

Tak jak dawniej

Sztukateria to nieodłączny element dekoracyjny wszystkich starych kamienic. Kiedyś tego rodzaju ozdoby powstawały z gipsu, dlatego nie były szczególnie trwałe. W wielu starszych, wymagających remontu budynkach sztukateria jest już bardzo zniszczona. Na szczęście można ją odtworzyć i wykonać z nowoczesnych, lekkich i bardzo trwałych materiałów. Odnawiając kamienicę powinniśmy więc zgłosić się do specjalistycznej firmy, takiej jak na przykład wspomniana STYRO, by zamówić odtworzenie starych dekoracji. Dzięki nowoczesnym technologiom wytwarzania takich ornamentów i sposobom ich zabezpieczania, możemy mieć pewność, że sztukateria na zewnątrz kamienicy przez wiele lat będzie wyglądać doskonale.

Po nowemu

Pamiętajmy, że sztukateria dobrze będzie się prezentować także jako dekoracja nowoczesnych budynków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przy jej pomocy udekorować ściany naszego nowego domu. Nie musimy korzystać z tradycyjnej, bogato zdobionej sztukaterii – w połączeniu ze współczesną architekturą lepiej prezentują się nowoczesne, minimalistyczne dodatki – odpowiednio dobrane gzymsy i subtelne ozdoby sprawią, że dom będzie prezentować się świetnie. 

Opracowanie:
Ksawerów, Wschodnia 84a
tel. 510 050 069
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
sklep i.
sklep i.
22.04.2018
Bardzo dobre rozwiązanie dla wyglądu naszego domu. Niewielki koszt, który może przynieść wymierny efekt przy odsprzedaży.