Materiał Partnera

Piec do ekogroszku - jak wybrać najlepszy?

Piec do ekogroszku - jak wybrać najlepszy?

Kocioł na ekogroszek jest niezbędny, jeżeli planujesz ogrzewać obiekt tym materiałem opałowym. Posiadając tradycyjny piec, powinieneś dokonać jego wymiany. Nie warto używać go niezgodnie z przeznaczeniem, gdyż może to spowodować sporo skutków ubocznych. W tym artykule dowiesz się dlaczego warto stosować ekogroszek i na co zwrócić uwagę wybierając kocioł na ekogroszek.

Kocioł na ekogroszek - jak wybrać?

Dzięki coraz większej popularności ekogroszku, na rynku pojawia się sporo nowych rodzajów kotłów na ten surowiec opałowy. Nawet jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie domu ekogroszkiem, musisz zdawać sobie sprawę, że czeka Cię kolejna ciężka decyzja, jaką jest dobór odpowiedniego urządzenia. Do niedawna dostępne były tylko urządzenia, które wymagały zasypywania. Warunkiem ich prawidłowego funkcjonowania był brak przerwy dłuższej niż 24 godziny od dokładania ekogroszku. Teraz sytuacja jest uproszczona, gdyż większość pieców ma wbudowany podajnik, który sam dostosowuje ilość przekazywanego dalej surowca opałowego. Ty odpowiadasz tylko i wyłącznie za uzupełnienie zbiornika średnio raz w tygodniu.

Kolejną kwestią, którą powinieneś wziąć pod uwagę wybierając kocioł jest rodzaj sterownika, który może być automatyczny lub dwustanowy. W sytuacji, gdy nie masz doświadczenia z tego typu urządzeniami, warto zdecydować się na automatyczny. Nie będziesz musiał martwić się, że popełnisz błąd ustawiając nieodpowiednią temperaturę.

W zależności od wielkości ogrzewanego obiektu, weź pod uwagę moc. Im większa powierzchnia, tym większa moc urządzenia. Zapamiętaj tą zasadę! Ostatnim już aspektem, ważnym podczas zakupu kotła na ekogroszek jest możliwość ustawienia kotła na ogrzewanie tylko wody. Jest to opcja, którą wykorzystuje się głównie latem. Dzięki niej sporo zaoszczędzisz.

Ekogroszek - co to za materiał?

Dobry ekogroszek wyróżnia się wysoką jakością oraz wysoką energetycznością. Wiele osób ma wątpliwości dlaczego jest on lepszy od innych surowców opałowych. Odpowiedź jest prosta. Jest to oczyszczony węgiel, dzięki czemu pozbawiony został zanieczyszczeń, które mają główny wpływ na emitowanie niebezpiecznych substancji do środowiska. Jednak tak jak w przypadku wyboru producenta kotła, w tym wypadku musisz dokonać wyboru składu opału. Każdy renomowany skład powinien w swojej ofercie mieć zarówno węgiel, jak i ekogroszek. Do wyboru zazwyczaj jest ekogroszek workowany. P.H.U. Klimek  zajmuje się sprzedażą surowców opałowych. W asortymencie tej firmy znajdziesz węgiel kostkę, ekogroszek suchy, węgiel orzech, jak i węgiel workowany.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz