Materiał Partnera

Piaskowanie – skuteczne rozwiązanie w czyszczeniu różnych elementów

Piaskowanie – skuteczne rozwiązanie w czyszczeniu różnych elementów

Piaskowanie jest metodą pozwalającą na kształtowanie oraz czyszczenie powierzchni. W tej technologii wykorzystuje się materiał ścierny, którym oddziałuje się na wybrane przedmioty lub powierzchnie w strumieniu sprężonego powietrza, tudzież cieczy. W ten sposób można zarówno wyczyścić, jak i uformować dany element. Uzyskujemy rezultaty zbliżone jak przy szlifowaniu, jednak w wyniku piaskowania powierzchnie uzyskują szorstkość, jaka jest wymagana w celu ich malowania.

Kiedy sprawdza się piaskowanie?

Piaskowanie to doskonała metoda, którą można z powodzeniem wykorzystać w czyszczeniu miejsc trudno dostępnych, jak również rozmaitych zakrzywień czy rogów. Jest to stara metoda, która opatentowana została już w 1870 roku, jednak nadal świetnie się sprawdza. Piaskować można samochody osobowe, pojazdy ciężarowe, wszystkie rodzaje felg oraz alufelg, elementy mechaniczne, maszyny rolnicze, skutery, motocykle, konstrukcje stalowe i metalowe, ogrodzenia i balustrady, różne maszyny i elementy konstrukcyjne, beton, kamień, piaskowiec, marmur, cegła, lustra, szkło i wiele innych.

Środki ścierne do piaskowania – profesjonalny dobór

Jeśli zależy nam na profesjonalnym przeprowadzeniu piaskowania to warto zdecydować się na skorzystanie z usług polecanej i doświadczonej firmy Adriana Lachowskiego. Pamiętajmy, że zależnie od tego, jaki materiał ma zostać wyczyszczony ścierniwo powinno być odpowiednio dopasowane, aby nie doprowadzić do powstania zniszczeń. Osoba z doświadczeniem zajmująca się tą branżą z pewnością będzie potrafiła nam profesjonalnie doradzić i przedstawi korzystną ofertę.

Jakie materiały można czyścić z wykorzystaniem piaskowania?

Większość firm z tej branży oferuje skuteczne czyszczenie takich materiałów, jak stal, żeliwo, aluminium, drewno, beton, kamień, marmur czy cegła. Oczywiście zastosowanie tej metody nie jest wykluczone przy innych materiałach. Warto zaznaczyć, że po piaskowaniu produkt jest gotowy do malowania, gdyż posiada odpowiednią fakturę. W związku z tym dzięki metodzie piaskowania nie tylko wyczyścimy, ale i pomalujemy, odświeżymy i zabezpieczmy powierzchnię.

Szeroki zakres usług

Demontaż niektórych elementów, które chcielibyśmy wyczyścić mija się z celem. O ile przyjazd samochodem czy skuterem do  warsztatu nie stanowi problemu, o tyle wyczyszczenie kostki betonowej przed domem czy bramy stalowej może być problematyczne. Z tego powodu większość firm z tej branży oferuje swoje usługi zarówno w opcji – u siebie na miejscu w warsztacie, jak i z możliwością dojazdu do klienta i przeprowadzeniem usługi na miejscu. Warto zwrócić uwagę również na takie usługi jak hydropiaskowanie czy sodowanie, które w niektórych przypadkach wykazują wyższy poziom skuteczności.

Opracowanie:
Dereźnia Solska 76
tel. 782 673 969
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz