Materiał Partnera

Piaskowanie – pozbądź się osadów nazębnych

Piaskowanie – pozbądź się osadów nazębnych

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest piaskowanie. Pozwala on na szybkie i skuteczne pozbycie się osadów nazębnych oraz delikatnych przebarwień, a tym samym zyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg, czy jest bezpieczny i dlaczego warto wykonywać go regularnie.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie należy do podstawowych zabiegów dentystycznych z zakresu stomatologii estetycznej. Osady nazębne, kamień oraz lekkie przebarwienia usuwane są za pomocą specjalnego piasku dentystycznego podawanego pod bardzo wysokim ciśnieniem. Piaskowanie jest nie tylko zabiegiem estetycznym, ale również profilaktycznym. Zapewnia widoczną poprawę wyglądu zębów oraz sprzyja zapobieganiu rozwojowi bakterii i powstawaniu próchnicy. Piaskowanie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i trwa około 30-40 minut. Jego efekty są bardzo zadowalające i widoczne od razu. Piaskowanie jest też zupełnie bezpieczne i w żaden sposób nie osłabia szkliwa.

Zabieg piaskowania najlepiej wykonać w renomowanej placówce, takiej jak np. Centrum stomatologii estetycznej Dental Progress w Warszawie.

Kto powinien korzystać z piaskowania i jak często wykonywać ten zabieg?

W zależności od stanu uzębienia oraz potrzeb pacjenta, piaskowanie należy wykonywać co ok. 6 miesięcy. Piaskowanie jest higienicznym zabiegiem profilaktycznym, dlatego każdy z nas powinien wykonywać go przynajmniej dwa razy w roku, aby zadbać o właściwą higienę jamy ustnej i zapewnić zdrowy wygląd zębom. Częstsze wykonywanie piaskowania zalecane jest palaczom oraz osobom spożywającym duże ilości kawy i mocnej herbaty. Dentyści zalecają też piaskowanie osobom noszącym aparaty ortodontyczne, ponieważ pomaga to zachować odpowiednią higienę. Piaskowanie jest również wskazane do wykonania przed przystąpieniem do wybielania zębów.

Zabieg piaskowania często uzupełniany jest fluoryzacją, która znacząco wzmacnia szkliwo oraz ma silne działanie przeciwpróchnicze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz