Artykuł sponsorowany

Piaskowanie i malowanie proszkowe – jak uzyskać najlepszy efekt?

Piaskowanie i malowanie proszkowe – jak uzyskać najlepszy efekt?
Ponowne pomalowanie niektórych materiałów może być bardzo atrakcyjną alternatywą dla konieczności zakupu nowych. Aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty, nie wystarczy przykryć starej powłoki lakierniczej lub malarskiej nową, ponieważ efekt wizualny będzie znacznie odbiegał od oczekiwanego. Najbardziej sprawdzoną metodą w tym przypadku jest wykorzystanie piaskowania oraz malowania proszkowego. Co warto wiedzieć o całym procesie?

Czym jest piaskowanie?

Z definicyjnego punktu widzenia piaskowanie postrzega się jako wyspecjalizowany proces technologiczny, które zadaniem jest czyszczenie lub kształtowanie dowolnej powierzchni. Ujęcie to powinno skierować uwagę wszystkich zainteresowanych w stronę uniwersalności zastosowania. Piaskowanie, choć zdecydowanie najczęściej wykorzystywane jest w przypadku powierzchni metalowych, również dobrze sprawdzi się w przypadku drewna lub szkła. Jak sama nazwa wskazuje, materiałem ściernym wykorzystywanym w całym procesie, jest oczyszczony piasek. Niebagatelną rolę odgrywają także specjalistyczne maszyny wykorzystujące sprężone powietrze lub ewentualnie ciecz.

Drobinki piasku dosłownie bombardują czyszczoną powierzchnię i pozwalają pozbyć się nie tylko widocznych niedoskonałości, ale także istniejących powłok lakierniczych i malarskich. Piaskowanie zapewnia możliwość uzyskania idealnie chropowatej powierzchni, co gwarantuje wyraźnie lepszą przyczepność nowej farbie. Przez specjalistów z branży piaskowanie uznawane jest za technologię skuteczniejszą i wydajniejszą od standardowego szlifowania. Jeżeli chodzi o ciekawostki, to do piaskowania użyć można także śrut, metal oraz suchy lód i wiórki orzechów kokosowych. A jak sprawa wygląda w przypadku malowania proszkowego?

Malowanie proszkowe – co warto wiedzieć?

Ogromne zainteresowanie malowaniem proszkowym wynika przede wszystkim z tego, że próżno obecnie szukać na rynku rozwiązania konkurencyjnego, które charakteryzowałoby się tak znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Samo malowanie polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą. Osadzona w ten sposób farba utrzymuje się na konkretnym detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Następnie elementy transportowane są do pieca rozgrzanego do temperatury oscylującej w granicach 200 stopni Celsjusza, gdzie proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Po wystygnięciu uzyskana w ten sposób powłoka odporna jest na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. N

ajwyższą jakość usług w tym zakresie zagwarantować mogą nam jedynie najbardziej doświadczeni specjaliści, do których zdecydowanie zalicza się firma Color System. Warto również podkreślić, iż atrakcyjna cena malowania proszkowego wynika przede wszystkim z ponadprzeciętnej wydajności. Metoda ta doskonale sprawdzi się w przypadku np. felg samochodowych.
Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz