Materiał Partnera

Piaskowanie - co powinniśmy o nim wiedzieć?

Piaskowanie - co powinniśmy o nim wiedzieć?

Jedną z metod, którą stosuje się do oczyszczania różnego rodzaju powierzchni, jest piaskowanie. Jest to bardzo uniwersalna metoda, którą wykorzystuje się w różnych obszarach przemysłu. Większość osób docenia piaskowanie przede wszystkim za prostotę, szybkość, jak i doskonałe efekty. Co warto wiedzieć o piaskowaniu? Czym tak dokładnie jest ta technika? Jakie ma zalety? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Piaskowanie - co to jest?

Piaskowanie to nic innego jak proces technologiczny polegający na oczyszczaniu danej powierzchni przy pomocy materiału ściernego w strumieniu sprężonego powietrza czy też cieczy (hydropiaskowanie). Wykonuje się je zazwyczaj za pomocą materiału, którym najczęściej jest piasek kwarcowy. Ten proces przeprowadza się też przy użyciu śrutu, korundu lub żużlu pomiedziowego.

Jakimi zaletami wyróżnia się piaskowanie?

Dokonując procesu piaskowania metali czy też innego rodzaju powierzchni, uzyskujemy efekt, który jest lepszy od szlifowania. Przede wszystkim wśród zalet piaskowania wyróżniamy to, że umożliwia ono dokładne czyszczenie miejsc, które są trudno dostępne oraz w przeciwieństwie do szlifowania, rozwija profil powierzchni, polepszając przyczepność farb. Dużym atutem tejże metody jest również uniwersalność, gdyż możemy ją zastosować do wielu rodzajów powierzchni: między innymi metalu, kamienia, czy  betonu.

Nie zapominaj o staranności

Piaskowanie wszystkich powierzchni powinno się odbywać zgodnie z zasadami BHP. Najważniejsze jest, aby proces został przeprowadzony z najwyższą starannością. Jednym z istotnych elementów jest to, że stanowisko pracy powinno być dobrze oznakowane. Oprócz tego nie możemy zapominać o odpowiednim ubiorze pracownika - powinien on posiadać odzież ochronną, a jego nieprzerwany czas pracy powinien wynosić max. 40 min, a po tym czasie powinna nastąpić około 20-minutowa przerwa. Bardzo ważne jest także dbanie o urządzenia - niezbędna jest ich regularna kontrola i konserwacja.

Wybierz dobrą firmę do piaskowania

Nie jest trudno znaleźć firmę, która w swojej ofercie posiada usługę piaskowania. Aczkolwiek znalezienie dobrej firmy jest już cięższym zadaniem. Podczas wyboru powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie i podejście do klienta. Doskonałym przykładem jest firma Tatra, która wykonuje piaskowanie, malowanie, jak i mycie i czyszczenie hydrodynamiczne. To przedsiębiorstwo, które podchodzi indywidualnie do każdego zlecenia, dzięki czemu efekty jej pracy są zawsze znakomite.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka czynników, o których powinniśmy wiedzieć, jeśli chodzi o piaskowanie. Zdecydowanie jesteśmy w stanie stwierdzić, że najważniejszy jest odpowiedni wybór firmy, zajmującej się tego typu usługami.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz