Materiał Partnera

Pensjonaty w Szczyrku i okolicach. Gdzie warto się zatrzymać?

Pensjonaty w Szczyrku i okolicach. Gdzie warto się zatrzymać?

Sezon wakacyjny lub okres ferii zmuszają do podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną z nich je ta o wyborze miejsca do odpoczynku. Obecnie opcji jest wiele. Część osób wybiera zagraniczne podróże, inni decydują się na wypoczynek nad polskim morzem. Doskonałym pomysłem są także wczasy w górach – chociażby Szczyrk jest jednym z bardzo chętnie wybieranych miejsc. Gdzie warto się zatrzymać? Co należy uwzględnić podczas wyboru pensjonatu w Szczyrku?

Dlaczego warto wybrać Szczyrk na miejsce odpoczynku?

Szczyrk jest jednym z najpopularniejszych miast w Beskidzie Śląskim. Leży niedaleko Żywca i Bielsko-Białej. Znany jest głównie ze względu na obecność wielu szlaków turystycznych, cieszących się ogromnym zainteresowaniem turystów. Jednymi z najchętniej wybieranych są: szklak prowadzący na Baranią Górę oraz Malinowską Skałę. Szczyrk to jednak coś więcej. To ogrom pensjonatów i niewielkich gospodarstw agroturystycznych, gdzie można odpocząć od miejskiej zgiełku i codziennego biegu. Okazuje się, że wybór idealnego miejsca na spędzenie czasu wolnego z rodziną wcale nie jest taki prosty, jak się wydaje. Istnieje jednak kilka wskazówek, dzięki którym takie decyzje będą znacznie łatwiejsze.

Jak wybrać pensjonat idealny?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie dotyczące wymagań wobec hotelu. Te są różne w przypadku osób wyjeżdżających samemu i całych rodzin. Dla jednych najważniejsze będą komfortowe warunki, inni będą cenić atrakcje, czy animacje podczas wyjazdu. Są jednak takie kwestie, które są ważne dla wszystkich. Jak podkreśla pracownik firmy "Family Relax": Tym, co liczy się dla osób pragnących wypoczynku jest przede wszystkim dobra lokalizacja obiektu. Nie bez znaczenia jest także możliwość skorzystania z wyżywienia na miejscu. Klienci coraz chętniej wybierają już nie tylko śniadania, ale także obiady i kolacje. Decydujące mogą być atrakcyjne zniżki w przypadku pakietów dotyczących pobytu powyżej 5-7 dni. Cena podczas wyboru pensjonatu ma dość duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku liczniejszej rodziny – dodaje.

Dodatkowe udogodnienia na miejscu

Oferta pensjonatów w Szczyrku jest bardzo bogata. Oprócz samego noclegu, czy wyżywienia turyści otrzymują także szereg dodatkowych udogodnień na miejscu. W przypadku osób podróżujących własnym samochodem bardzo ważnym aspektem będzie dostępność miejsca parkingowego. Osoby wybierające się na urlop z małymi dziećmi z pewnością docenią obecność placu zabaw. Część pensjonatów oferuje między innymi możliwość:

  • skorzystania z jacuzzi znajdującego się na terenie kompleksu,
  • organizacji grilla lub ogniska.

Najważniejsze, aby oferta pensjonatu była dopasowana do osób decydujących się na wypoczynek. Tylko wtedy można być naprawdę zadowolonym z udanego spędzenia wymarzonych wakacji, ferii, czy weekendu w Szczyrku.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz