Materiał Partnera

Pełszyński & Rak – kancelaria adwokatów i radców prawnych

Pełszyński & Rak – kancelaria adwokatów i radców prawnych

Chorzowska kancelaria założona przez adwokata Michała Pełszyńskiego to zespół ambitnych specjalistów z dziedzin prawa oraz nauk pokrewnych. Położona w Chorzowie, współpracuje również z podmiotami w na terenie Zabrza, Katowic, Sosnowca i Chrzanowa, natomiast w Rybniku działa filia kancelarii. Swoim klientom zapewnia rzetelne oraz profesjonalne usługi prawnicze.

Działalność kancelarii

Pomysł założenia kancelarii, jaką jest Pełszyński & Rak, pojawił się już w 2007 roku. Na rok 2010 przypada początek budowania zespołu specjalistów, który będzie w stanie podołać wszelkim wyzwaniom z zakresu prawa i nauk pokrewnych.

Bogate doświadczenia indywidualne adwokatów oraz radców prawnych pozwoliły na rozwój kancelarii w stopniu, która obecnie zasięgiem swojej działalności obejmuje całe województwo śląskie.

Pełszyński & Rak swoim klientom oferuje reprezentowanie w procesach sądowych i pozasądowych w sprawach w zakresie prawa cywilnego, prawa karnego gospodarczego i karno-skarbowego, prawa gospodarczego, prawa pracy przed sądami powszechnymi i Sądu Najwyższego.

W myśl zasady, że nieznajomość prawa szkodzi, zespół z kancelarii Pełszyński & Rak prowadzi pełną obsługę prawną obejmującą doradztwo oraz reprezentowanie klientów przed sądami administracyjnymi, a także organami władzy administracyjnej.

Z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego do działalności kancelarii należy całokształt spraw dotyczących funkcjonowania rodziny. Doradztwo prawne związane jest z zagadnieniami prawnego funkcjonowania małżeństwa i jego rozpadu, z uwzględnieniem separacji i rozwodu, skutkami ustania związku małżeńskiego, kształtowania kontaktów między rodzicami a dzieckiem oraz rozkładu ciężaru alimentacyjnego w rodzinie.

Wśród specjalności kancelarii Pełszyński & Rak znajduje się również prawo nieruchomości. W tej sferze zespół podejmuje się obsługi prawnej na rzecz firm budowlanych i związanych z nieruchomościami dotyczącej obrotu nieruchomościami oraz wykorzystania i obsługi inwestycji zrealizowanych.

Spółki i windykacja

Działalność kancelarii na gruncie prawa handlowego i gospodarczego wiąże się z analizą problematyki przedstawianej przez klienta. Dokonuje się ona poprzez: opinie prawne, umowy, a także wnioski kierowane do odpowiednich organów państwowych. Do inwestorów kierowane są usługi doradztwa prawnego i pośredniczenia w rokowaniach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom związanym z prężnie rozwijającym się polskim rynkiem, Pełszyński & Rak oferuje swoim klientom kompleksowe usługi dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Ich zakres obejmuje doradztwo w wyborze najkorzystniejszej formy prowadzenia wybranej działalności, sporządzanie opinii prawnych o przedmiocie działalności spółki, doradztwo dotyczące zagadnień prawa konkurencji i dobrych praktyk zawodowych, reprezentację przedsiębiorców i stałą obsługę prawną.

Windykacja należności to również aspekt działalności gospodarczej, który należy do usług kancelarii Pełszyński & Rak. Czynności podejmowane przez kancelarię obejmują zarówno wezwanie dłużnika do płatności, polubowne załatwianie sprawy, jak i reprezentację klienta w postępowaniu sądowym.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz