Materiał Partnera

Pełna rachunkowość dla firm i osób prywatnych

Pełna rachunkowość dla firm i osób prywatnych

Właściwe rozliczanie się ze wszelkimi urzędami i instytucjami jest konieczne nie tylko w przypadku właścicieli firm, ale też osób prywatnych. Warto w tym zakresie rozpocząć współpracę z renomowanym biurem rachunkowym – specjaliści zajmą się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, rozliczaniem PIT i VAT czy nawet obsługą kadrowo-płacową. Co zatem konkretnie wchodzi w zakres pełnej rachunkowości dla firm i osób prywatnych?

Współpraca od samego początku

Osoby prywatne chcące założyć własną działalność muszą przejść przez szereg formalności, które powinny być skrupulatnie i prawidłowo wypełnione. Warto już na tym etapie rozpocząć efektywną współpracę z biurem rachunkowym – księgowi w ramach świadczonych usług są w stanie pomóc przy zakładaniu przedsiębiorstwa. Wsparcie doświadczonych specjalistów pozwala uniknąć kłopotliwych sytuacji związanych z rejestracją firmy, ale też występujących już podczas prowadzenia własnej działalności. W zależności od wybranej formy przedsiębiorca rozlicza się za pomocą ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów lub ryczałtu ewidencjonowanego. Każdą z tych metod prowadzić mogą w sposób precyzyjny i profesjonalny księgowi z biura rachunkowego Gambit Sp. z o.o, którzy zajmą się też kadrami i płacami. Ich pełna obsługa jest niezbędna w momencie, gdy firma decyduje się na zatrudnienie pracowników – konieczne jest ich zarejestrowanie czy prowadzenie akt osobowych, co wchodzi w zakres realizowanych przez księgowych czynności. Czym jeszcze są w stanie się zająć, świadcząc usługi dla firm i osób prywatnych?

Obsługa kadrowo-płacowa i nie tylko

Prowadzenie akt osobowych czy rejestracja pracowników nie są jednak jedynymi czynnościami wykonywanymi przez księgowych w ramach obsługi kadrowo-płacowej. W tym zakresie specjaliści z biura rachunkowego zajmą się również obliczaniem i wypłacaniem należnych wynagrodzeń oraz sporządzaniem listy płac. Prowadzona ewidencja pozwoli na odpowiednie wypłacanie pensji należnych za wykonaną na danym stanowisku pracę. Konieczne jest też rozliczanie PIT, w czym biura rachunkowe pomóc mogą nie tylko firmom, ale też osobom prywatnym. Współpracę warto rozpocząć z księgowymi dysponującymi niezbędnymi, nowoczesnymi urządzeniami. Dzięki nim prowadzenie pełnej rachunkowości jest znacznie efektywniejsze i łatwiejsze w odbiorze przez klienta. Sporządzone przez fachowców bilanse i sprawozdania finansowe pozwalają precyzyjnie zarządzać środkami należącymi do firmy, a w przypadku występowania wszelkich wątpliwości w tym zakresie możliwe jest uzyskanie opinii księgowego, który w ramach doradztwa rachunkowego i podatkowego zaproponuje zastosowanie optymalnych rozwiązań.

Opracowanie:
Ostrołęka, Kopernika 7 lok. 41
tel. 29 766 68 53
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz