Materiał Partnera

Pełna ochrona samochodu i pasażerów dzięki właściwemu ubezpieczeniu

Pełna ochrona samochodu i pasażerów dzięki właściwemu ubezpieczeniu

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego zobligowany jest do jego ubezpieczenia. Obowiązkowa polisa OC zapewnia ochronę na podstawowym poziomie – głównie w przypadku zdarzeń spowodowanych z winy innego kierowcy. Warto zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo sobie i przewożonym pasażerom wykupując dodatkowe pakiety w renomowanych agencjach ubezpieczeniowych.

Korzystna składka

Obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu to spore obciążenie dla domowego portfela. Niekiedy jest ono główną przeszkodą w posiadaniu własnego samochodu osobowego. Szczególnie dotyczy to młodych kierowców, którzy rejestrując auto na siebie, zmuszeni są do płacenia wyższych kwot z tytułu obowiązujących zwyżek za wiek. Jak się jednak okazuje, składka ubezpieczenia OC wcale nie musi być w każdym przypadku bardzo wysoka. Korzystne rozwiązania w tym zakresie zaproponować mogą renomowane agencje ubezpieczeniowe, takie jak np. Centrum Usług Ubezpieczeniowo-Finansowych WIMARO. Wykwalifikowani specjaliści są w stanie porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych i dopasować składkę w taki sposób, by była ona atrakcyjna cenowo dla właściciela samochodu. Po jej wykupieniu warto zainteresować się także pakietami dodatkowymi, które również znajdują się w szerokim asortymencie dobrych agencji ubezpieczeniowych. Najpopularniejsze nadal jest autocasco, czyli dobrowolna ochrona przed różnymi zdarzeniami – w zależności od wybranych przez klienta opcji składka będzie chronić zarówno jego, jak i jego pasażerów oraz ubezpieczony samochód przed konkretnymi zagrożeniami.

Dodatkowe polisy

W ramach ubezpieczeń komunikacyjnych warto zainteresować się nie tylko OC czy AC, ale także polisą NNW, czyli tzw. ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków. Można je wykupić zarówno dla samego kierowcy, jak i również dla niego i jego współpasażera. Korzystanie z pojazdu mechanicznego może skutkować wypadkiem, którego konsekwencje mogą poważnie odbić się na zdrowiu poszkodowanych. W takiej sytuacji niezwykle istotna jest finansowa pomoc pokrywająca koszty specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Warto w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego zainteresować się także Zieloną Kartą – jest ona wymagana do legalnego poruszania się po wybranych krajach. Należą do nich m.in.: Ukraina, Albania, Białoruś, Mołdawia, Tunezja czy Serbia. Specjalnym i bardzo komfortowym pakietem jest tzw. assistance. W jego zakresie kierowca ma prawo uzyskać pomoc np. w przypadku awarii pojazdu. Jeśli są one niewielkie, to opłacona przez ubezpieczyciela pomoc drogowa naprawi je w ramach polisy, jeżeli natomiast uniemożliwiają one dalszą jazdę, zwrócone zostaną koszty powrotu do miejsca zamieszkania lub związane z kontynuacją podróży.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz