Materiał Partnera

Pełna kontrola produktu

Pełna kontrola produktu

Chcąc wprowadzić na dowolny rynek produkty, niezależnie, czy własnego wyrobu czy importowane, musimy liczyć się z koniecznością spełnienia szeregu różnorodnych norm oraz przepisów. Niezależnie od branży, prędzej czy później przeprowadzimy stosowne inspekcje, testy i weryfikacje. Posiadając firmę skoncentrowaną na produkcji czy handlu nie mamy zazwyczaj możliwości, by przeprowadzić je samodzielnie. Na szczęście w tym miejscu do akcji wkraczają specjaliści.

Dostosowanie procesu produkcyjnego do norm i przepisów

Powierzając zadanie weryfikacji firmie zewnętrznej musimy zadbać o to, by zatrudniała prawdziwych profesjonalistów. Znajomość zmieniających się i często aktualizowanych norm oraz przepisów to podstawa. Firma zajmująca się badaniem jakości oraz certyfikowaniem musi zapewniać zgodność z wszelkimi wytycznymi, niezależnie od tego, czy są one lokalne, regionalne, krajowe czy międzynarodowe. Niebagatelne znaczenie ma również znajomość branży, w której chcemy funkcjonować. Rzetelnie przeprowadzone inspekcje pozwalają sprawniej prowadzić działalność. Zapytaliśmy o to przedstawicieli firmy SGS Polska sp. z o.o. zajmującej się m.in. inspekcją procesów produkcyjnych:

– Każdego dnia staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom tak klientów, jak i społeczeństwa. Naszym celem jest zaoferowanie najwyższej jakości usług wszędzie tam, gdzie są one potrzebne. Jako liderzy w dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań poprawiających jakość, wydajność i bezpieczeństwo, a także zmniejszających ryzyko, pomagamy klientom funkcjonować w rzeczywistości zdominowanej przez przepisy.

Etapy pełnej inspekcji produktu

Dzięki pełnej inspekcji produktu dokonywanej przez renomowaną firmę mamy pewność, że wszystkie nasze wskazówki, wymagania oraz kryteria zostaną odpowiednio przeanalizowane oraz zrealizowane. Przeprowadzana zgodnie z naszymi oczekiwaniami oraz specyfiką branży inspekcja produktu może wyglądać naprawdę różnie. Zaczyna się już przed rozpoczęciem produkcji. Obejmuje wtedy np. sprawdzenie pierwszej próbki materiałów, jakie zostaną użyte w procesie produkcyjnym. Przeprowadza się też spotkania z dostawcami oraz przedstawicielami przedsiębiorstw uczestniczących w produkcji. Na samym jej początku przeprowadzany jest kolejny etap inspekcji, co pozwala wyeliminować ewentualne problemy w zalążku, przeprowadzając niezbędne korekty. Kolejne testy odbywają się w pełni procesu produkcyjnego, a także na samym jego końcu. Te ostatnie mają za zadanie sprawdzenie zgodności całej produkcji ze zleceniem.

Opracowanie:
Warszawa, Jana Kazimierza 3
tel. 22 329 22 22
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz