Materiał Partnera

Pełen remont kawalerki – przystosuj mieszkanie pod wynajem!

Pełen remont kawalerki – przystosuj mieszkanie pod wynajem!

Zarówno w dużych, jak i małych miastach bardzo popularne jest wynajmowanie kawalerek. Podejmują go studenci, pary, a także single, poszukujący swoich czterech kątów. Niestety wiele kawalerek, które można znaleźć w internetowych wyszukiwarkach nieruchomości wyróżnia się wręcz opłakanym stanem. Jeśli jesteś zatem właścicielem kawalerki i chcesz z niej czerpać wysokie zyski, przekraczające nawet kilkanaście tysięcy czystego zysku rocznie, udostępniaj mieszkania, które są odpowiednio do tego przygotowane. Postaw na remont w ideach nowoczesnego budownictwa!

Reorganizacja przestrzeni

Pierwszym ważnym krokiem przy realizacji pełnego remontu kawalerki, jest zastanowienie się nad tym, jak optycznie powiększyć całą przestrzeń. Tu warto przede wszystkim zastosować „zabawę” geometrią wnętrz, a także ich barwami oraz poziomem nasłonecznienia. Wielokrotnie warto zatem poprosić ekipę budowlaną o wyburzenie ściany dzielącej pokój – sypialnia/salon/jadalnia – z kuchnią, a także o przestawienie ścian tworzących pomieszczenie, będące łazienką i WC. Warto zatem stawiać na maksymalnie trzy odrębne wnętrza w kawalerce: pomieszczenie sanitarne (łazienka z kabiną prysznicową i WC), mały korytarz z wysoką do sufitu szafą lustrzaną, a także na wielofunkcyjny pokój dzienny z aneksem kuchennym. Nie zapominaj także o takich rozwiązaniach „powiększających” kawalerkę, jak: jasne podłogi i ściany, rozkładane sofy, czy też zimne oświetlenie.

W przypadku mieszkań w cichych blokach i kamienicach, które mają być wystawione pod wynajem dla studentów, warto nawet zastosować dodatkowe płyty wygłuszające pomieszczenia – te mają często grubość zaledwie kilkudziesięciu milimetrów i są łatwe w montażu oraz aranżacji np. tynkami, czy tapetami!

Postaw na wysoką jakość materiałów i prac wykończeniowych

Jeśli realizujesz remont kawalerki pod wynajem, powinieneś szczególną uwagę zwrócić na jakość materiałów wykończeniowych, a także na precyzyjność wykonywania wszelkich prac, od glazurowania, przez malowanie i tapetowanie, po montaż progów, czy listew przypodłogowych. Dlaczego jest to takie ważne? Głównie dlatego, iż wysoka jakość wnętrz to możliwość zażądania wyższych opłat za wynajem! Istotne jest też także to, aby mieszkania pod wynajem nie ulegały szybkiemu zniszczeniu po poprzednich wynajmujących. Po co zatem co rok lub dwa wykonywać drobne remonty i poprawki, skoro można wykonać tylko jeden, spełniający wysokie wymagania zarówno właściciela, jak i osób, które daną kawalerkę będą użytkować? Postaw zatem na jakość oraz optymalizację kosztów wraz z ekspertami remontowo-budowlanymi firmy LEGAR, którą prowadzi Seweryn Maciąg! 

Opracowanie:
Zawoja 2061
tel. 539 503 577
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz