Materiał Partnera

Peeling laserowy – skuteczny sposób na piękno

Peeling laserowy – skuteczny sposób na piękno

Obecnie laser w medycynie estetycznej nie wzbudza już tak wielkich emocji, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Kobiety decydują się na zabiegi przy jego użyciu, chcąc osiągnąć przeróżne efekty – od usunięcia niechcianych zmarszczek po skuteczną depilację. Stosunkowo nowym zabiegiem jest resurfacing, a więc peeling laserowy. Co to za zabieg, jakie może nam dać efekty oraz kto nie powinien go wykonywać?

Resurfacing – natychmiastowe odmłodzenie

Peeling przy użyciu lasera frakcyjnego to tak zwany resurfacing. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania powierzchniowej warstwy naskórka, która w zależności od naszych oczekiwań i potrzeb może przynieść nam różnorakie efekty. Zabieg ten polega na wytworzeniu serii mikroskopijnych uszkodzeń, które otoczone są zdrowym, nieuszkodzonym naskórkiem, w efekcie czego skóra natychmiastowo się regeneruje i zagęszcza.

Wiele pań decyduje się na skorzystanie z tego nowoczesnego zabiegu dermatologicznego, by w natychmiastowy i mało inwazyjny dla skóry sposób poddać ją odmłodzeniu. Peeling laserowy wygładza naskórek, poprawia jego strukturę oraz zwęża pory. Polecany jest również jako dobra kuracja po upalnym lecie, by wyrównać koloryt skóry, a także usunąć uwidocznione zmarszczki oraz bruzdy. Peeling laserowy to także świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby pozbyć się uciążliwych blizn, rozstępów, a także plam starczych. Poradzi on sobie bez problemu również z trądzikiem i stanami zapalnymi, a także może okazać się zbawieniem dla osób, które zmagają się z nadmierną pracą gruczołów łojowych i przetłuszczaniem się skóry.

Nie dla wszystkich

Pomimo że sam zabieg jest raczej bezbolesny i trwa od 15 do 30 minut (okolice twarzy i szyi), nie każdy powinien z niego korzystać. Podstawowym przeciwwskazaniem dla jego zastosowania są nietypowe zmiany skórne w obrębie działania terapii. Ponadto nie będą mogły z niego skorzystać również osoby, które w ciągu ostatnich 2 tygodni stosowały Botox lub leczenie retinoidami – w tym wypadku zabieg będzie możliwy dopiero po minimum 3 miesiącach. Jak podkreśla specjalistka z Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Chiron Arleta Stec-Steinke, by móc skorzystać z peelingu laserowego, należy również unikać opalania oraz wizyt w solarium na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem. Warto też wspomnieć, że niepodważalnymi przeciwwskazaniami będą również ciąża, choroby nowotworowe, epilepsja oraz łuszczyca. Chcąc zadbać o swoje piękno, panie te powinny zdecydować się na bardziej klasyczne metody.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz